Читаєте зараз
СБУ нібито застрелила банкіра Дениса Кірєєва. Чи це правда та що він робив в переговорній групі?

СБУ нібито застрелила банкіра Дениса Кірєєва. Чи це правда та що він робив в переговорній групі?

Markiian Oliiarnyk
Kireev
  • В інфопросторі з’явилася інформація, що співробітники СБУ застрелили учасника першого раунду переговорів з РФ Дениса Кірєєва.
  • Офіційного підтвердження по жодному з пунктів немає, але є цікаве повідомлення від розвідки.
  • Розповідаємо, хто такий Кірєєв і як він пов’язаний зі злочинною бандою Януковича.

У Києві нібито був убитий екс-банкір і учасник першого раунду переговорів з РФ Денис Кірєєв. І вбитий не просто, а при спробі затримання співробітниками Служби безпеки України (СБУ). В інтернеті пишуть, що Кірєєва підозрювали у державній зраді, однак офіційних даних ні про обставини справи, ні про затримання, ні про вбивство наразі немає. Джерела витоку викликають впевнений сумнів в правдивості історії, ще новину одразу ж підхопила російська машина пропаганди.

Заборона розповідає про підозрілий вкид щодо вбивства банкіра працівниками українських спецслужб, який дуже схожий на маніпуляцію російських пропагандистів.

Поки збирали матеріал, з’явилося повідомлення від Головного управління розвідки, яке ми не беремося ніяк оцінювати й тлумачити. 


Вбивство Дениса Кірєєва: правда чи маніпуляція

5 березня 2022 року в мережі з’явилася інформація, що у Києві нібито вбили українського банкіра Дениса Кірєєва. Першим про це повідомив народний депутат, колишній член «Слуги народу» Олександр Дубінський. «При затриманні працівниками СБУ вбито члена першої гомельської делегації України Денис Кірєєв. Підозрювався у держзраді», — пише скандальний політик.

Згодом цю інформацію поширило проросійське пропагандистське видання Страна.UA. Вони повідомляють, що банкіра застрелили неподалік Печерського суду, і цю інформацію їм нібито підтвердили власні джерела в силових структурах. Навіть надали фото тіла, однак через блюр його обличчя важко розпізнати.

Невдовзі ця інформація розлетілася по багатьох Telegram-каналах та ЗМІ, й не лише українських, а й російсько-пропагандистських.

За словами колишнього заступника голови Мінінформполітики України Дмитра Золотухіна, інформаційна кампанія про вбивство Кірєєва у Telegram має очевидний скоординований характер. «На цих скриншотах ви бачите телеграм-канали, які секунда в секунду розганяються повідомлення про вбивство Кірєєва. Щонайменше 85% з них обґрунтовано підозрюються у співпраці з ГРУ МО РФ», — пише Золотухін.

Офіційних даних щодо того, чи справді Денис Кірєєв був убитий, чи справді його намагалися затримати за підозрою у держзраді, чи це зробили співробітники СБУ, чи навпаки російські спецслужби, наразі немає. Цілком можливо, що цю інформацію ворог вкинув в український інформаційний простір задля дискредитації українських силових структур.

Вже пізно ввечері 5 березня в телеграм-каналі Головного управління розвідки Міністерства оборони України з’явилося повідомлення, що Денис Кірєєв був їхнім співробітником і загинув під час виконання бойового завдання.

Хто такий Денис Кірєєв

Денис Кірєєв — відомий український банкір, колишній заступник голови правління Ощадбанку (2010-2014) та член наглядової ради «Укрексімбанку» (2006-2012), брав участь у багатьох національних та міжнародних проєктах. 

За свою 20-літню кар’єру він працював у таких фінансових установах: Citibank, Credit Lyonnais, ING, Rabobank.

З 2006 до 2008 року Кірєєв обіймав посаду заступника директора в СКМ Фінанс, а згодом перейшов до австрійської компанії GROUP SLAV AG, яка належить братам Клюєвим (члени злочинної групи Януковича).

За розслідування 5 каналу, Кірєєва підозрюють у роботі на російські спецслужби. За цим фактом проти нього ще у 2020 році нібито відкрили кримінальне провадження, однак подробиці правоохоронці ретельно приховують.

Розслідувачі повідомляють, що Кірєєв був у дружніх стосунках з теперішнім головою СБУ Іваном Бакановим. Утім невідомо чи підтримують вони свої зв’язки. Також не виключають, що банкір продовжує підтримувати зв’язки з Клюєвими і діяти в їхніх інтересах.

Як саме Кірєєв потрапив до складу української делегації на перших переговорах з Росією і що він там взагалі робив, невідомо. Його імені не було в офіційній заявці, оприлюдненій Офісом президента.

Заборона склала чорний список найбільших міжнародних компаній, які досі залишаються на російському ринку і не бажають розривати торгові зв’язки з країною-агресором.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору