'
Читаєте зараз
Шотландцям заборонили дешевий віскі

Шотландцям заборонили дешевий віскі

Сергій Сурепін

Шотландія встановила мінімальні ціни на алкоголь. За новими правилами, вино 13 градусів об’ємом 0,75 літра не може продаватися дешевше 4,88 фунта; пляшка віскі 0,7 літра повинна коштувати не менше 14 фунтів. Вартість двох літрів сидру міцністю 5 градусів буде починатися від 5 фунтів.

Для чого це потрібно?

В Шотландії на кожні 100 тисяч чоловіків у 2016 році припадало 30 випадків смерті від зловживання алкоголем. В Ірландії цей показник склав 22 випадки, в Англії і Уельсі – по 14. Щотижня в Шотландії від пов’язаних зі спиртним хвороб помирають 22 людини – ця проблема коштує шотландської медицині 3 мільярди фунтів стерлінгів щорічно.

Проект закону про мінімальну вартість алкоголю в Шотландії ухвалили в 2012 році – Асоціація шотландського віскі виступала проти. Організація звернулася до Європейського суду, який у 2015 році ухвалив, що питання має вирішувати Верховний суд Великобританії. У листопаді 2017 року британський суд дозволив владі Шотландії встановити мінімальну ціну на спиртні напої.

Як до цього ставляться в Україні?

Читати більше новин в Telegram

У 2016 році в силу вступила постанова Кабінету міністрів про підвищення мінімальних цін на алкоголь. Мінімальна роздрібна ціна на вина виноградні натуральні в скляній тарі об’ємом 0,7 літра або іншій тарі об’ємом 1 літр становить 33 гривні. Вартість віскі – 570 гривень за 1 літр 100% спирту.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій