'
Читаєте зараз
Сенат США визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу

Сенат США визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу

Сергій Сурепін

Сенат США вперше в історії визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Двопартійну резолюцію Сенат ухвалив одностайно. Про це повідомило посольство України в США.

У резолюції Сенат визнав висновки Урядової комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 року) про те, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 роках геноцид проти українців». Резолюція засуджує систематичні порушення радянським урядом прав українців, у тому числі права на самовизначення та свободу слова.

Разом із цим Сенат висловив співчуття жертвам Голодомору, тим, хто його пережив, а також їхнім родинам. Також він закликав розповсюджувати інформацію про те, що ця трагедія була створена штучно. Проект подібної резолюції також затверджений Комітетом із закордонних справ Палати представників Конгресу США й наразі очікує розгляду під час пленарного засідання.

Посольство України в США подякувало співавторам резолюції – співголовам Сенатського українського кокусу, сенаторам Роберту Портману та Річарду Дурбіну й Сенату загалом за це рішення.

За словами президента Петра Порошенка, це ще один вагомий результат посилення українсько-американського стратегічного партнерства.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій