Молоді, але чи вільні?

Проєкт Сергія Мельниченка — у «Рівні цензури»

Young and free

Раз на два тижні в рубриці «Рівень цензури нульовий» Заборона публікує роботи одного фотографа, художника або колективу. У них показані історії, не співзвучні з масовою культурою, або такі, що піддаються цензурі в ЗМІ та соціальних мережах. У цьому випуску — проєкт Сергія Мельниченка «Young and free?».

Young and free
Young and free
Young and free

Фотограф Сергій Мельниченко створює новий цикл робіт «Young and free?» в період пандемії коронавируса, коли світ дуже швидко змінився. У його фокусі — поля, всипані сміттям після урагану, і смог, який накрив країну після пожеж у чорнобильських лісах.

«Я намагаюся миттєво реагувати на потрясіння, що відбуваються в країні й у світі, викладаючи знімки в мережу, — каже Мельниченко. — А природа сама створює барвисті сюжети».

Фотограф вважає, що через карантин «життя стало схожим на лепрозорій: право на безпечне переміщення тепер можна отримати лише занаявності маски, рукавичок і дезінфектора».

Young and free
Young and free
Young and free

«Світовий карантин не залишив сумнівів у тому, що ми всі міцно пов’язані один з одним, а отже, кожен може як впливати на те, що відбувається, так і ставати жертвою чийогось впливу, — каже Мельниченко. — Young and free? — це питання до цілого покоління міленіалів, яке за наявних умов виходить на авансцену й має брати відповідальність на себе. Зараз відбувається вирішальний перехід від точки невизначеності до формування довгострокового вектора. Можна потрапити в пастку, взявши за основу ідеали, створені попередниками, — і знову зазнати краху. Або ж зробити вибір, зберігаючи своє право на свободу можливостей».

«Рівень цензури нульовий» — це майданчик для відкритого діалогу на складні й табуйовані теми, як-от сексуальність і тілесність, стрес і депресія, війна й ідентичність. Ми не платимо гонорару за публікацію, але допоможемо зробити авторське висловлювання почутим, а також беремо участь у його оформленні. Деталі — тут.