'
Читаєте зараз
«Для сім’ї це трагедія». Що відомо про вбитого у Львові рома

«Для сім’ї це трагедія». Що відомо про вбитого у Львові рома

Katerina Sergatskova

«Вони постійно плачуть, для сім’ї це трагедія», – говорить ромський правозахисник, депутат Ужгородської міськради Мирослав Горват. Вiн розказав журналісту Заборони, що відвідав родичів вбитого напередодні 23-річного рома.

За його словами, загиблого звали Давид Поп і він мешкав у рідному селі Баркасово в Мукачевському районі Закарпаття. Давид закінчив школу у селі та регулярно їздив на заробітки до великих українських міст. Останній раз поїхав у Львів, де заробляв збором металу.

«Мені розповіли, як вбивали хлопця, – говорить Горват. – Його пирнули ножем та тягнули нож вгору, випустили кишки».

За словами депутата, родичі загиблого «добрі справедливі люди, працюють на полях в інших людей, не крадують, часто виїжджають за кордон працювать». Наразі родичі бояться їхати у Львів забирати тіло, вони попросили відправити його до Мукачевського району.

«Роми Закарпаття переживають дуже важкі часи, – зазначив Горват. – Ми ніколи не відчували такого жаху, що нас нема кому захистити. Вчора нас гнали, били, а сьогодні ріжуть та вбивають».

Читати більше новин в Telegram

Фото надані Мирославом Горватом

Представниця управління з дотримання прав людини у поліції Львова Оксана Санагурська розказала Забороні, що в таборі, на якій напали ввечері 23 червня, проживало 14 людей. З них 10 дорослих та четверо дітей. Всі, хто вижив, зараз мають статус потерпілих.

«Наразі потерпілих поселили в безпечне місце, вони будуть на повному забезпеченні міської влади, з охороною, – говорить вона. – Буде посилено патрулювання екіпажів в тому районі, де їх поселили».

Наразі, за її словами, в лікарні перебуває брат вбитого Давида, якого також порізали ножем нападники.

Також Санагурська повідомила, що всі 8 нападників затримані. Частина з них неповнолітні, їм надана правова допомога. Медичної допомоги вони не потребували.

Представниця поліції підтвердила, що нападники позиціонують себе як організація «Твереза і зла молодь», та наразі встановлена причетність бiльше нiж десятка людей до цієї організації. Вони знаходяться в поліції.

Нагадаємо, у суботу пізно ввечорі, 23 червня, невідомі у масках напали на тимчасовий ромський табір у лісовому масиві на околиці Львова. Через цей напад одна людина загинула та четверо отримали травми.

Голова Національної поліції України Сергій Князєв повідомив, що затримани всі нападники. Як пише департамент комунікації відомства, Їхні дії кваліфіковано слідчими за п. 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України – умисне вбивство, вчинене групою осіб за попередньою змовою. Затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років або довічне позбавлення волі.

Як повідомляє ромське радіо Chiriklo, коаліція ромських організацій «Стратегія 2020» готує звернення до органів влади щодо цього вбивства рома у Львові та щодо інших озброєних нападів на тимчасові ромські поселення.

Читайте також:

23-річного рома вбивали колективно з метою вбивства – мер Львову

У Львові напали на ромський табір, є вбиті та поранені

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій