Читаєте зараз
ШІ написав роман і переміг на літературному конкурсі

ШІ написав роман і переміг на літературному конкурсі

Daniil Tsarevskyi

Китайськомовний роман «Земля спогадів» Шен Янга здобув перемогу на молодіжному науково-популярному конкурсі наукової фантастики Цзянсу, повідомляє South China Morning Post.

Професор Пекінського Університету Цінхуа Шен Янг звернувся за допомогою до штучного інтелекту під час написання роману. В результаті ШІ повністю написав книгу.

На конкурсі «Земля спогадів» зайняла друге місце, конкуруючи з 17 іншими творами. Свої голоси за роман віддали троє із шести суддів.

Твір був згенерований на основі чернетки у 43 000 символів та 66 підказок. Написання роману зайняло у програми всього 3 години. Історія розповідає про дослідника метавсесвіту Лі Сяо, який в минулому був нейронним інженером у реальному світі. Під час невдалого експерименту, він втратив памʼять і тепер намагається потрапити до Землі спогадів, щоб відновити все, що він знає про родину.

«Після десятка підказок, ШІ створив увесь вміст — від псевдоніма, назви й тексту до супровідних малюнків. Ми попросили його написати історію в кафкіанському стилі. І це перший випадок, коли твір ШІ виграв літературну нагороду», — сказав автор.

При цьому експерти вважають, що роман добре написаний і може нести загрозу для авторів наукової фантастики та трилерів. Роман має слабке відчуття мови, проте ця проблема може зникнути в майбутньому.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій