Читаєте зараз
Штраф 17 000 грн за ЛГБТ-символіку. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про пропаганду гомосексуалізму

Штраф 17 000 грн за ЛГБТ-символіку. У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про пропаганду гомосексуалізму

Markiian Oliiarnyk
Марш рівності в Києві, 19 вересня 2021
 • Депутати від «Слуги народу» і групи «За майбутнє» запропонували штрафувати українців за пропаганду гомосексуалізму, трансгендеризму та педофілії. 
 • Законопроєкт передбачає накладення штрафів від 17 тисяч гривень. 
 • На думку авторів законопроєкту, розмови про одностатеві шлюби, гормональну терапію та ЛГБТ-символіка несуть загрозу нацбезпеці України.

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт щодо встановлення штрафів за пропаганду педофілії, гомосексуалізму та трансгендеризму. Автори проєкту прирівняли публічну демонстрацію одностатевих стосунків до фільмів про сексуальні зв’язки між дорослими й неповнолітніми, зазначивши, що такі дії несуть загрозу національній безпеці України.

Заборона розповідає про законопроєкт від «слуг народу», які пропонують запровадити в Україні штрафи за ЛГБТ-символіку та рекламу гормональної терапії.


Законопроєкт про штрафи за пропаганду гомосексуалізму

Законопроєкт №6327 «Про несення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду відхилень від конституційних норм сім’ї, дитинства, материнства і батьківства» зареєстрували 19 листопада 2021 року за поданням народних депутатів Георгія Мазурашу, Анатолія Драбовського, Сергія Кузьміних й Артема Культенка від «Слуги народу» та Віктора М’ялика від групи «За майбутнє».

У цьому законопроєкті автори пропонують доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 1802 під назвою «Пропаганда педофілії, гомосексуалізму та трансгендеризму».   

За пропаганду статтею передбачається накладення штрафу розміром 17 тисяч грн для фізичних осіб, і 51 тисяча грн — для юридичних. За повторне вчинення правопорушення протягом року після накладення адміністративного стягнення, для фізичних осіб передбачено штраф розміром 51 тисяча грн, а для юридичних — 85 тисяч грн.

Читати більше новин в Telegram

Також ці депутати зареєстрували ще два пов’язаних з темою законопроєкти: №6325 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення у відповідність до Конституції норм про охорону сім’ї, дитинства, материнства і батьківства».

А також №6326 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо недопущення витрачання бюджетних коштів на пропаганду педофілії, гомосексуалізму та трансгендеризму».

На думку народних обранців, пропаганда педофілії, гомосексуалізму та трансгендеризму складає реальну загрозу національній безпеці України. У пояснювальній записці до законопроєкту №6326 вони написали, що такого роду дії «призводять до епідемії ВІЛ/СНІД, незворотного каліцтва людей («трансгендерний перехід»), порушення права на свободу слова і віросповідання, порушення права на свободу наукових досліджень, руйнації інституту сім’ї, демографічної кризи, унеможливлюють виховання дітей в конституційному руслі, чим порушуються права дітей та їхніх батьків».

Що таке пропаганда педофілії, гомосексуалізму та трансгендеризму в Україні

У законопроєкті №6327 автори наводять визначення педофілії, як стосунків сексуального характеру між повнолітньою та особою, що не досягла 16-річного віку. До пропаганди педофілії вони віднесли такі дії:

 • публічне визнання педофілії одним із варіантів норми або її реклама у ЗМІ;
 • публічне заперечення наявності негативних наслідків для дітей, які постраждали від педофілії, або визнання, що за наявності добровільної згоди дитини педофілія не є шкідливою;
 • виготовлення, розповсюдження, демонстрація фільмів чи інших відеоматеріалів (зокрема, мультфільмів), що містять стосунки сексуального характеру між повнолітньою особою та особою, що не досягла 16-річного віку.

Гомосексуалізмом автори називають стосунки сексуального характеру між особами однієї статі. Під пропагандою гомосексуалізму вони мають на увазі:

 • виготовлення та/або поширення, а також публічне використання продукції, що містить ЛГБТ-символіку;
 • публічний заклик чи реклама участі в стосунках сексуального характеру між особами однієї статі;
 • визнання таких стосунків одним із варіантів норми або заперечення підвищеного ризику гомосексуалістів заразитися ВІЛ;
 • публічну демонстрацію стосунків сексуального характеру між особами однієї статі або виготовлення, розповсюдження, демонстрацію фільмів чи інших відеоматеріалів (зокрема, мультфільмів), що містять стосунки сексуального характеру між особами однієї статі.

Трансгендеризм у розумінні народних депутатів від «Слуги народу» та «За майбутнє» полягає у невідповідній самоідентифікації особи до своєї біологічної статі. Під пропагандою трансгендеризму вони розуміють: 

 • рекламу гормональної терапії чи хірургічної операції зі зміни статі або заклики до використання такої продукції чи послуг;
 • публічне визнання трансгендеризму одним із варіантів норми або його реклама.

Заборона нагадує, що з 8 листопада 2021 року набув чинності новий закон про захист тварин, який зокрема передбачає накладення штрафу розміром всього лишень від 3400 до 5100 грн за жорстоке поводження з тваринами.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій