Читаєте зараз
Штурм Капітолія: Трампу висунули серйозні обвинувачення

Штурм Капітолія: Трампу висунули серйозні обвинувачення

Ilona Kivva
Автор:

Федеральне журі присяжних висунуло Дональду Трампу обвинувачення у справі щодо заворушень у США 6 січня 2021 року. У результаті нападу на будівлю Конгресу постраждали понад 100 людей, загинуло п’ятеро, пише СNN.

У рамках розслідування його звинуватили за чотирма пунктами:

  • змова з метою обману;
  • змова з метою перешкоджання офіційному процесу;
  • перешкоджання та спроба перешкодити офіційному провадженню;
  • змова проти прав.

«Більше ніж два місяці після дня виборів 3 листопада 2020 року підсудний поширював брехню про те, що були фальсифікації і що він фактично виграв. Відповідач знав, що вони неправдиві, але все одно поширив їх, щоб зробити свої завідомо неправдиві заяви легітимними, створити гостру атмосферу недовіри та гніву та підірвати віру суспільства в адміністрацію виборів», — йдеться в обвинувальному акті.

Також сказано, що Трамп і учасники змови скористалися нападом на Капітолій 6 січня 2021 року, щоб переконати членів Конгресу відкласти сертифікацію виборів. 45 президент обдурив багатьох учасників заворушень, щоб переконати їх, що можна змінити результати.

Сумарно політику загрожує до 30 років ув’язнення: 20 за змову з метою обману і перешкоджання офіційному процесу, ще 10 — за змову проти прав. Спеціальний прокурор Джек Сміт сказав, що домагатиметься швидкого судового розгляду.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій