'
Читаєте зараз
Штурм у Сєвєродонецьку став останнім боєм: історія воїна та журналіста «Рекрута»‎

Штурм у Сєвєродонецьку став останнім боєм: історія воїна та журналіста «Рекрута»‎

Ilona Kivva
Автор:
  • 14 червня 2022 року у Києві попрощалися із захисником Олексієм Чубашевим.
  • Він був відомим автором першого в Україні військового реаліті «Рекрут UA», керівником «Армії FM» та Військового телебачення України.
  • У Олексія залишилася дружина, донька та син, який народився у березні-2022 року.

У Сєвєродонецьку загинув український військовий журналіст та воїн Олексій Чубашев. Він був учасником першої стадії війни, антитерористичної операції на сході України, у 2021 році пішов у запас, щоб зайнятися авторськими медійними проєктами. 24 лютого 2022 року він знову пішов воювати.

Заборона розповідає історію мужнього українського воїна та журналіста.


Хто такий Олексій Чубашев

Офіцер Олексій Чубашев відомий як автор програми «Рекрут UA», колишній керівник «Армії FM» та Військового телебачення України.

У 2008 році він вступив до Київського військового ліцею імені Івана Богуна, а у 2010 році — на журналістику до Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 2015 році Чубашев поїхав на першу ротацію у зону АТО і того ж року почав служити у Центральній телерадіостудії Міноборони та став автором і ведучим першого в Україні військового реаліті-шоу.

Читати більше новин в Telegram

«Ти був для мене не просто підлеглим. Чомусь завжди тобі приділялась більша увага. Бо я бачила в тобі потенціал. І ти його мав. Перше військове реаліті “РекрутUA”. Ніколи не забуду, як ти прийшов з цією ідеєю, ти горів нею. Першими були ССО, потім десанти, потім морпіхи. Ти багато зробив корисного для армії цими проєктами. Ти жив армією», — написала у пам’ять про журналіста екскерівниця радіостанції «Армія FM» Яна Холодна.

28 лютого 2021 року в Чубашева закінчився другий контракт і його звільнили в офіцерський запас. Після цього він займався власними журналістськими проєктами, 24 лютого 2022 року повернувся до лав українського війська.

За словами побратимів, він був єдиним військовим журналістом, якого спецпризначенці взяли у свій підрозділ: він багато вмів та досконало володів різними видами озброєння.

10 червня 2022 року під час штурму Сєвєродонецька Олексій Чубашев загинув.

«У мене загинув друг. Олексій Чубашев, автор та ведучий найкрутішого медійного проєкту для підтримки ЗСУ. Мега позитивний та професійний журналіст. Офіцер… Людина, яка вірила у свою справу і йшла завжди до поставленої цілі. Льоха, я тебе запам’ятаю назавжди як порядного усміхненого хлопа за чашкою кави в Маріїнському парку… І ми звільнимо твою Батьківщину на Запоріжжі», — сказав товариш Олексія, спікер міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm Михайло Макарук.

У офіцера залишилися дружина, донька та син, який народився лише у березні 2022 року.

Фото: Юлія Чубашева/Instagram

Дружина Юлія опублікувала в Instagram останнє фото з телефону Олексія, зроблене 10 червня. «Я б здивувалась, якби це було не селфі. Ми зараз всі плачемо за Чубашевим, але маємо знати, що він прожив життя. Свої 30 років він прожив, а не проіснував. Це важливо розуміти. В нього була місія, бачення, мрії, сумніви, провали, перемоги, друзі, вороги, цілі, любов, ненависть… і він приймав це життя, жив його і був за нього вдячний Богу. Я вважаю, що він виконав свій обов‘язок. Наша задача тепер — не змарнувати його жертви і багатьох інших», — написала жінка.

Раніше Заборона розповідала про загиблого українського воїна та громадського діяча Романа Ратушного. Хлопця знали як захисника Протасового Яру та європейських цінностей України. 24 лютого 2022 року він пішов борони Україну від окупантів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій