Читаєте зараз
Швейцарія може запровадити 13-ту пенсію

Швейцарія може запровадити 13-ту пенсію

Ilona Kivva
Автор:

Мешканці Швейцарії проголосували за підвищення пенсій для людей похилого віку на референдумі. Додаткову 13-ту виплату підтримали понад 58% виборців, 42% з них проти, пише Reuters.

Ініціативу просувала Федерація профспілок Швейцарії та лівоцентристські партії. Більшість з 26 кантонів [територіально-адміністративних частин країни] Швейцарії підтримали її. Уряд, представники бізнесу та парламент натомість відхилили пропозицію як фінансово необґрунтовану.

Мінімальна пенсія у Швейцарії становить приблизно $1 393 на місяць, максимальна — $2 780. Але багато жителів все одно занепокоєні через вартість життя. Згідно з дослідженням Economist Intelligence Unit, Цюрих, найбільша агломерація Швейцарії, зрівнявся з Сінгапуром як найдорожче місто у світі.

Поки незрозуміло, як фінансуватимуть підвищення пенсій, яке має набути чинності з 2026 року. Це може спровокувати підвищення податків або скорочення витрат та обтяжити молодих швейцарців, кажуть критики. Для початку рішення має узаконити парламент. Після цього швейцарці отримуватимуть подвійну виплату в один з місяців року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій