(c) 2018  ГО “Крос Медіа” – Усі права захищено

Самоцензура і погрози правих
Автор плакату — Богдан Мороз.

У київській галереї через погрози закрили виставку про насильство

15 квітня у арт-просторi SKLO (вул. Тургенєвська, 8/14) відкрили виставку «Виховнi акти». У ній взяли участь 18 митців та мисткинь, які спробували проаналізувати різні форми та прояви насильства у сучасному суспільному житті. Сьогодні, 17 квітня, о 17:30 експозицію закриють за наказом керівництва простору.

Своє рішення керівники арт-простору пояснили погрозами з боку правого студентства, тиском адміністрації педагогічного університету ім. Драгоманова, де розміщено простір, та власним небажанням наражатися на небезпеку. У свою чергу, кураторки виставки Альона Мамай і Валерія Зубатенко висловили категоричну незгоду з позицією галереї, а також назвали це актом самоцензури з боку інституції.

Повідомляється, що основні претензії стосувались робiт Микити Кадана, Євгенiї Бiлорусець, Анатолiя Белова, Давида Чiчкана. Через рішення арт-простору також було зірвано програму заходів, дискусій та відео-показів, запланованих кураторами.

Нагадаємо, у лютому 2017 року радикали розгромили виставку Давида Чічкана «Втрачена можливість», що буда представлена у галереї Центр візуальної культури. У своїх роботах художник розмірковував про те, що Євромайдан не досягнув бажаної мети.

Про автора

Випускова редакторка Zaborona.com. Раніше була редакторкою розділів "Культура" та "Стиль життя" у виданні Buro 24/7 Ukraine, а до цього – гостьовою редакторкою Hromadske.ua. Працювала у сфері PR з різними культурними проектами.