'
Читаєте зараз
Скрипаль не вірить, що його отруїла РФ і підтримує анексію Криму – The Guardian

Скрипаль не вірить, що його отруїла РФ і підтримує анексію Криму – The Guardian

Роман Губа
Автор:

Екс-полковник ГРУ Росії Сергій Скрипаль не вірить, що замах на нього організував Кремль. Про це пишуть «Новости Донбасса» з посиланням на уривки книжки The Skripal Files, які опублікувало видання The Guardian.

Читайте також: Підозрюваний в отруєнні Скрипалів вивіз Януковича з України — «Громадське»

Автор книги, журналіст BBC Марк Урбан зробив серію інтерв’ю зі Скрипалем ще до його отруєння «Новичком» і запевняє, що колишній російський розвідник підтримує багато тезисів кремлівської пропаганди.

  • Сергій Скрипаль – колишній співробітник російської військової розвідки, громадин Британії. Зараз проводиться розслідування. Вважається, що отруєння могла організувати РФ.
  • «Новичок» – отруйна речовина нервово-паралітичної дії. Подібний клас сполук розроблявся на території колишнього СРСР, є доступним виключно для урядових структур, а не для цивільного населення, що відразу наштовхнуло на версію про замовний характер вбивства, координованого з території Росії.

Скрипаль, за словами автора книги, хоч і жив у Великобританії, але дивився російський «Первый канал» і підтримував анексію Криму. Він також не вірив, що російські військові беруть участь у війна на Донбасі.

Читайте також: Підозрюваний в отруєнні Скрипалів воював на Донбасі — Bellingcat

Читати більше новин в Telegram

Книга вийде у Великобританії 4 жовтня. The Guardian вказує, що книга не дає відповіді на ключове питання – чому Скрипаля намагалися отруїти.

Що сталося

Нагадаємо, 4 березня 2018 року колишнього російського агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію отруїли нервово-паралітичною речовиною Новачок у британському Солсбері. Уряд Великої Британії заявив, що речовина військового походження, якою було отруєно сім’ю Скрипалів, була розроблена в РФ. Уже 5 вересня поліція Великої Британії назвала імена громадян Росії, підозрюваних в отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів. За даними британських правоохоронців, ними є співробітники російської військової розвідки Олександр Петров і Руслан Боширов.

 

Читайте також:

Підозрюваний в отруєнні Скрипалів вивіз Януковича з України — «Громадське»

Підозрюваний в отруєнні Скрипалів воював на Донбасі — Bellingcat

В Британії випустили горілку «Новичок». Людей це обурило

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій