Читаєте зараз
Смертність від COVID-19 рекордно впала: ВООЗ заявила про переломний момент

Смертність від COVID-19 рекордно впала: ВООЗ заявила про переломний момент

Yevheniia Kostina
  • За тиждень 5-11 вересня було зафіксовано трохи більше 11 тисяч смертей від коронавірусу у світі – це найнижчий показник за всю пандемію.
  • Тестування на COVID-19 зменшилося, тому багато нових хворих могли не зареєструвати.  
  • ВООЗ очікує зимовий сплеск пандемії і закликає продовжити діагностику та вакцинацію.

Друга декада вересня 2022 року стала значущою в боротьбі з коронавірусом. Так, зафіксований найнижчий рівень смертності від COVID-19 за всю історію пандемії. Це може бути переломним моментом циркуляції хвороби з весни 2020 року.

Заборона розповідає про довгоочікуване завершення спалахів вірусу.


Кінець пандемії близько: дан оптимістичний прогноз

Світ наразі перебуває в найкращому становищі, щоб зупинити коронавірус, і наближається до фінішу. 5-11 вересня кількість смертей від COVID-19 у світі знизилася на 22% й трохи перевищила 11 000. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), зареєстровано 3.1 млн нових випадків хвороби, а рівень захворюваності впав на 28%.

«Якщо ми не скористаємося цією можливістю зараз, ми ризикуємо отримати більше варіантів, більше смертей, більше збоїв і більше невизначеності», – зазначив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.

Він закликав світ не зупинятися у протидії вірусу, адже існує ризик появи нових штамів. «Зараз найгірший час, щоб припинити бігти. Зараз настав час бігти ще більше й переконатися, що ми перетнемо межу й пожинаємо всі плоди нашої важкої праці», – сказав він, порівнявши боротьбу з COVID-19 із зусиллями марафонця.

Читати більше новин в Telegram

ВООЗ назвала кроки для зупинки коронавіруса

Через послаблення COVID-тестування та помʼякшення нагляду в багатьох країнах багато випадків хвороби залишаються непоміченими. ВООЗ оприлюднила кроки для урядів країн щодо необхідних зусиль перед очікуваним зимовим сплеском COVID-19. У них ідеться, зокрема, про продовження пропозицій тестування, підтримку чітких шляхів до клінічної допомоги, профілактику та вакцинацію.

Загалом організація пропонує дві стратегічні цілі для країн:

  • зменшення циркуляції вірусу, захистивши людей, яким загрожує серйозне захворювання;
  • запобігання, діагностика та лікування COVID-19, щоб зменшити смертність, захворюваність та наслідки.

Раніше Заборона розповідала про винайдення в Китаї абсолютно нового вірусу. Його симптоми дуже схожі на COVID-19, адже хворі скаржаться на кашель, температуру та втому.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій