Концерт, на який ви б не наважились піти
Ювілейний захід правої сцени
Фото: Андрій Пилипець
Авторка: Аня Білоус
Концерт «Сокири Перуна» – не з тих типових музикальних заходів столиці, на які усі кияни та приїжджі звикли ходити. Гурт називають флагманом українського хейт-кору, а його соліста – патріархом правої сцени. Зазвичай на їхні концерти з’їжджаються ультраправі різного віку з усіх куточків країни.
Zaborona.com сходила на ювілейний концерт «Сокири Перуна», аби зрозуміти, хто відвідує такі заходи та як вони проходять.
Подія відбулася 29 квітня у столичному клубі Bingo, що знаходиться неподалік від метро Святошин. Заклад відомий ще з кінця 1990-х своїм широким профілем (казино, більярд, діско) та любов’ю до альтернативних груп (у свій час на його сцені виступали Lacrimosa, Poets of fall, Biopsihoz та інші). А тепер тут проходить захід ультраправих.
Ще до початку концерту перед входом до клубу збирається невеликий, але досить виразний натовп – перш за все він примітний рівнем татуйованості присутніх. До клубу зійшлися всі кольори та типи ідеологічних «мастєй», які тільки можна уявити. Одна з найпопулярніших – два Х на ікрах. Це символ руху straight edge, що означає здоровий стиль життя, відмову від алкоголю та будь-яких інших хімічних препаратів.
Публіка заходу – це люди юного віку, але є й ті, кому від 40 до 50 років. Жінок на концертах небагато, дехто прийшов парами. Є люди з дітьми, які відмовляються фотографуватися. Причина така: малеча ще не визначилась з ідеологією. Багато іноземців: чехи, французи, поляки та білоруси. Вони всі не надто англомовні, тому спілкуються здебільшого між собою, але радо вітаються з українськими приятелями.
Хлопці яскраві, та все ж їх не багато. Усього на концерті людей 300. Говорять, що на минулорічному охочих послемитись та кинути кілька зіг було більше. Цього разу захід збігся з майовкою, і можна припустити, що певна частина правого руху, як і всі білі люди, роз’їхалась на шашлички. Та можливо свою роль зіграла ціна за вхідний квиток, він – не з дешевих. На вході за нього довелось би віддати 500 гривень, що, просто для прикладу, на 50 гривень дорожче квитка на концерт впізнаваного німецького діджея Christian Löffler, якого дуже поважає ресурс Resident Advisor.
Загалом у події бере участь 6 музичних колективів: «Boris Бритва», «Кому Вниз», Brainwash, Kratky Proces, «Сокира Перуна» та M8L8TH. Усі вони грають переважно важку музику з помітним патріотичним ухилом. «Сокира Перуна» презентувала на концерті свій новий альбом, який отримав назву «Дорога в АТО». Для них цей день важливий особливо – колективу виповнилося 20 років. Багатьом відвідувачам заходу стільки і від народження досі не виповнилось.
У паузах між виступами зі сцени періодично лунають коментарі про гетьмана Скоропадського та спогади про «дідуся Беніто Муссоліні». До соліста «Сокири» Арсенія Білодуба ведучий звертається лише по батькові – Миколайович. Називає його «патріархом правої сцени».
До Білодуба тут взагалі особливе ставлення – з пієтетом. Прямо посеред виступу представники Правого сектору вручають йому розфарбовану гільзу від «рапіри» та дякують за музику. Назву його гурту скандують усім не надто численним залом клубу.
Основна активність відбувається під сценою – там трохи слемляться та у певний момент розгортають прапор нацистської Германії. На деяких словах у піснях, де згадується про «расу», люди в залі викидають догори праву руку, як то кажуть «від серця – до сонця». Картинка, яка набагато яскравіше виглядає в кадрі, ніж є насправді.
Арсеній Білодуб
На головну






















