Читаєте зараз
SpaceX 14 березня запустила найбільший космічний корабель Starship: як все пройшло

SpaceX 14 березня запустила найбільший космічний корабель Starship: як все пройшло

Ilona Kivva
Автор:

Компанія Ілона Маска SpaceX втретє спробувала запустити в космос свою надпотужну ракету-носія Starship. Старт відбувся з майданчика біля населеного пункту Бока-Чика, штат Техас, повідомили в SpaceX.

Starship – це багаторазова транспортна система, яка створена для космічних місій на Місяць і Марс. Вона також потрібна для доставляння важких вантажів на орбіту Землі та космічного туризму. Перша спроба запуску Starship припала на квітень 2023 року, друга відбулась у листопаді. Обидва тести досягли лише часткового успіху, адже компанії Маска не вдалося повністю виконати програму випробувань. 

Третій запуск здійснили о 09:25 за часом східного узбережжя США (о 15:25 за Києвом). Корабель Starship вперше вивели на орбіту Землі. Він зробив один оберт навколо планети та мав приводнитися в Індійському океані. Під час онлайн-трансляції польоту коментатори SpaceX сказали, що управління місією втратило зв’язок із космічним кораблем.

Через кілька хвилин корпорація підтвердила, що космічний корабель був втрачений. Імовірно, він згорів, розпався під час входу в космічний простір або впав у море. Під час свого польоту Starship досяг максимальної висоти у 234 кілометри.

Ілон Маск, генеральний директор SpaceX, заявив, що ракета повинна здійснити сотні польотів без екіпажу, перш ніж висадити на Місяць американських астронавтів. Кораблю ще необхідно пройти кілька етапів під контролем NASA. Після цього Маск сподівається доправити людей навіть на Марс.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій