'
Читаєте зараз
Спецпризначенці у Києві затримали росіянина. Він товаришував із Тумгоєвим, якого екстрадували до РФ

Спецпризначенці у Києві затримали росіянина. Він товаришував із Тумгоєвим, якого екстрадували до РФ

Katerina Sergatskova

У вівторок, 10 жовтня, поліція затримала громадянина Росії, уродженця республіки Інгушетія Салмана Сайнароєва. Про це Zaborona.com повідомив правозахисник та журналіст Анвар Деркач та підтвердила адвокатка затриманого Злата Симоненко.

Як розказав Zaborona.com мешканець будинку, який був присутній під час затримання (на його прохання ми не вказуємо ім’я, але маємо необхідну інформацію про його особу), у квартиру, де проживав Салман, у Солом’янському районі приблизно о 7 ранку увірвалися представники Шевченківського управління поліції та карного розшуку, разом із представниками спецпідрозділу КОРД, вибили двері. За його словами, представники правоохоронних органів зачитали ухвалу суду щодо обшуку.

Читайте також: З початку 2017 року Україна видала іншим країнам 98 осіб. 13 з них – Росії

Сайнароєва звинувачують у скоєнні розбою та умисному вбивстві (ч. 4 ст. 187 і п. 6 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України). За даними з наших джерел, справа стосується пограбування ювелірного магазину, що сталося 12 серпня 2018 року в Києві.

За словами мешканця будинку, він неодноразово бачив Сайнароєва й «не помічав з його боку нічого підозрілого». Також він сказав, що Салман брав участь у війні на Донбасі в складі добровольчого батальйону імені Шейха Мансура. Саме в цьому батальйоні воював Тимур Тумгоєв, якого 12 вересня цього року Генпрокуратура екстрадувала на запит російської ФСБ. Співрозмовник Zaborona.com додав, що знає, що Сайнароєв товаришував із Тумгоєвим та публічно виступав на його підтримку. Також зі слів командира 8-го батальйону Української добровольчої армії Андрія Гергерта відомо, що Салман входив до складу переговорної групи, яка бере участь у розслідуванні екстрадиції Тумгоєва, разом із депутатом ВР Рефатом Чубаровим.

Читати більше новин в Telegram

Читайте також: Виданий Україною за запитом ФСБ росіянин знайшовся у СІЗО. Його били до втрати пам’яті

Адвокатка затриманого Злата Симоненко підтвердила інформацію про затримання її клієнта, а також повідомила, що наразі його допитують як свідка, а не як підозрюваного.

Що ще?

12 вересня 2018 року бійця батальйону їм. Шейха Мансура, уродженця Інгушетії (Росія) Тимура Тумгоєва екстрадували до Російської Федерації. Цю інформацію підтвердив Борис Захаров, представник Харківської правозахисної групи, яка здійснювала юридичний супровід справи Тумгоєва. За його словами, півтора року тому Комітет ООН з прав людини заборонив його видачу Росії.

«Півтора року тому ми отримали заборону Комітету на видачу. Після цього Україна повинна була надіслати всі необхідні матеріали до комітету, мала відбутися комунікація. І до остаточних висновків комітету його не мали права видати. Але, оскільки наші адвокати не отримували ніяких документів щодо цієї комунікації, відповідно, заборона не могла бути знята», – сказав Захаров.

За словами правозахисника, напередодні Тимура Тумгоєва затримували в Києві та пізніше в Харкові нібито через прострочену довідку прохача притулку.

«Там його затримали, обманули його адвоката – сказали, що Тумгоєва везуть до ДМС. Він передав речі адвокатові, а його взяли й по-зрадницьки вивезли до РФ. Це перший випадок, коли Україна видає державі-агресору свого бійця», – розповідав Захаров.

 

Читайте також:

Українська прокуратура видала Туреччині журналіста

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій