Читаєте зараз
Справа про штурм Капітолія і втручання в вибори: суд відпустив Трампа

Справа про штурм Капітолія і втручання в вибори: суд відпустив Трампа

Yevheniia Kostina

Суд не став брати під арешт 45-го президента США Дональда Трампа у справі про штурм Капітолія у січні 2021 року. Він не визнав себе винним і був звільнений на дуже мінімальних умовах, серед яких заборона спілкуватися з будь-ким, хто є свідком у справі, окрім як через адвоката, повідомляє CNN.

Трампа звинувачують за чотирма пунктами, зокрема у змові з метою обману Сполучених Штатів і перешкоджанні офіційному провадженню — останнє звинувачення вже було висунуто бунтівникам, які увірвалися в Капітолій. Цікаво, що слухання відбулося в судовій будівлі, звідки видно будинок Конгресу США.

В іншому звинуваченні прокурори покладаються на старий закон про громадянські права, який забороняє змови з метою позбавити людину її прав, у цьому випадку — права голосувати та підраховувати голос.

Наступне слухання у цій справі призначено на 28 серпня. Тобто лише через п’ять днів після перших дебатів на президентських виборах від Республіканської партії. Трамп є фаворитом республіканців на президентських виборах у 2024 році, і це вперше, коли лідер внутрішніх перегонів має безпрецедентний пакет справ федеральних судів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій