'
Читаєте зараз
Справа Трампа: чому суд відкликав частину присяжних

Справа Трампа: чому суд відкликав частину присяжних

Анастасія Могилевець

У Нью-Йорку 15 квітня розпочався судовий процес щодо 45-го президента США Дональда Трампа. Близько 60 із 96 потенційних присяжних у справі усунулися від судового процесу, заявивши, що не зможуть бути достатньо неупередженими, пише BBC.

Трампа судять за обвинуваченнями у виплаті грошей порнозірці Стефані Кліффорд за нерозголошення інформації. Стефані мала мовчати про її роман із політиком, щоб вплинути на вибори 2016 року. Для розгляду справи потрібно відібрати 12 присяжних та їхніх заступників, які ухвалюватимуть рішення. Однак знайти неупереджених присяжних не так легко, бо Трамп будував свою бізнес-імперію в Нью-Йорку.

Решта кандидатів відповідали на запитання судді: зокрема, які ЗМІ вони читають та дивляться, якими соцмережами користуються, чи брати участь в акціях на підтримку Трампа та чи читали його книги. Імена присяжних знатимуть лише юридична команда політика і прокурори. Для загалу вони залишаться анонімними через резонанс від справи.

В залі засідань обвинувачений поводився тихо. Вже пізніше він назвав судовий процес нісенітницею та нападом на Америку. Крім того, прокурори стверджують, що публікації Дональда Трампа у соцмережі порушують суддівську заборону на мовчання. Згідно з нею, бізнесмен не може оприлюднювати коментарі, повʼязані зі справою. Тож 45-го президента просять оштрафувати на $3000, це розглянуть на судовому засіданні 24 квітня.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій