Читаєте зараз
США провели таємні переговори з Іраном: про що йшлося

США провели таємні переговори з Іраном: про що йшлося

Ilona Kivva
Автор:

Сполучені Штати провели секретні переговори з Іраном, намагаючись переконати Тегеран вплинути на єменських бойовиків-хуситів для припинення атак на судноплавство у Червоному морі, пише Financial Times.

Непрямі переговори, в ході яких Вашингтон висловив занепокоєння з приводу розширення ядерної програми Ірану, за інформацією джерел відбулися в Омані в січні та стали першими між країнами за останні 10 місяців.

Американську делегацію очолив координатор Ради національної безпеки Білого дому Близького Сходу та Північної Африки Бретт Макгурк, з ним був виконувач обов’язків спецпредставника США з Ірану Абрам Пейлі. Іран представляв заступник глави МЗС Алі Багері Кані, який також є головним учасником переговорів Тегерана на тему ядерної зброї.

Дипломати спілкувалися через посередників, якими виступали представники Оману. Друга частина консультацій мала відбутися в лютому, проте її перенесли. Окрім питання про безпеку судноплавства у Червоному морі та Аденській затоці, США та Іран також торкнулись теми іранської ядерної програми.

Представники Сполучених Штатів уникають подробиць, лише зазначають, що хотіли висвітлити повний спектр загроз з боку Ірану та наполягали на необхідності для країни припинити ескалацію. Останні переговори між США та Іраном, про які відомо, також були так непрямими та відбулись в травні 2023 року. Вашингтон звинувачує Іран у поставках зброї хуситам.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій