США замінять застарілі версії винищувачів F-16 на T-7: що відомо про літаки

Ilona Kivva
Автор:
 • ВПС США планують перетворити тренувальні літаки T-7A Red Hawk на легкі штурмовики.
 • Пентагон готує запити для оборонних компаній — вони мають надати свої варіанти боєприпасів та їх інтеграції.
 • Бойова версія має замінити наймасовіший літак четвертого покоління F-16, але тільки деякі моделі.

Red Hawk — літак-тренажер нового покоління. Він був побудований з відкритою архітектурою та цифровим дизайном, тому інтегрувати озброєння цілком можливо. Головна проблема у тому, що техніки досі немає у складі ВПС у достатньому обсязі. Перший зразок надійшов на озброєння у вересні 2023 року, але масове серійне виробництво відклали через низку технічних проблем.

Заборона розповідає про ідею Військово-повітряних сил Штатів.

F-7: план ВПС США

Військово-повітряні сили Штатів зацікавилися можливостями  навчально-тренувального літака T-7A Red Hawk від компанії Boeing. У авіасудно планують інтегрувати ракети та бомби, щоб перетворити його на легкий штурмовик, тобто на повноцінну бойову техніку (матиме назву F-7), пише Breaking Defense.

ВПС вже готують запити для оборонних компаній, які профілюються на авіаозброєнні — вони мають надати варіанти боєприпасів та способів установки. T-7 був побудований з відкритою архітектурою та цифровим дизайном, тому інтегрувати пускові цілком можливо.

«Флот F-7 міг би допомогти ВПС США підтримувати структуру винищувачів, що скорочується, адже вони намагаються розвантажити старі системи озброєнь. Хоча T-7 не такий передовий, як F-35, але концептуально він забезпечить приблизно такі ж можливості, як і четверте покоління», — кажуть у виданні.

Читати більше новин в Telegram
T-7 Red Hawk. Фото: Defense Express

Наймасовішим літаком четвертого покоління є американський винищувач F-16. Red Hawk потенційно може замінити найстаріші варіанти цієї техніки. Річ у тім, що США планують вивести з експлуатації F-16 на рівні середини 2040-х років. А це означає необхідність заміни понад 600 літаків цього типу, які зараз знаходяться у строю. Основним замінником має стати винищувач п’ятого покоління F-35, але він вкрай дорогий у виробництві. Тому додатково будуть взяті на озброєння і дешевші варіанти, такі як F-7.

Цікаво! Навчальні літаки не рідко перероблюють на легкі винищувачі. Наприклад південнокорейський FA-50, розроблений на базі надзвукового навчально-тренувального літака Т-50. Теж саме зробили з британськими Hawk.

«F-7 на базі T-7 Red Hawk більш ніж близький за своєю концепцією до корейського FA-50 Block 20. Тобто машини, яка відповідає за повсякденні завдання у мирний час, на кшталт патрулювання, дозволяє підтримувати льотну готовність особового складу. А у випадку війни вона займає умовний другий-третій ешелон завдяки можливості використання більшості номенклатури озброєння повноцінного винищувача. Як мінімум, саме у цій ролі його розглядають, як у Кореї, так і у Польщі», — пояснили у Defense Express.

T-7 Red Hawk: що за літак

T-7A Red Hawk — літак-тренажер нового покоління. Розробники кажуть, що при розробці була використана абсолютно нова система навчання пілотів.

Короткі характеристики:

 • екіпаж — 2 людини;
 • довжина — 14.15 м;
 • розмах крил — 10 м;
 • висота — 4 м;
 • маса порожнього — 3 250 кг;
 • максимальна злітна вага — 5 500 кг;
 • двигун — General Electric F404-GE-103;
 • максимальна швидкість — 1300 км/год;
 • крейсерська швидкість — 975 км/год;
 • стеля — 15 240 м;
 • дальність польоту — 1 840 кілометрів.

Перша модель надійшла на озброєння ВПС США у вересні 2023 року. Масове серійне виробництво планували запустити до кінця 2024, але через низку проблем із системою катапультування та програмним забезпеченням керування польотом його відклали принаймні на три роки. Загалом Пентагон хоче придбати 351 літак.

Раніше Заборона розповідала про американські ракети JASSM. Вони можуть посилити F-16, що союзники пообіцяли ЗСУ. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій