Читаєте зараз
Стало відомо, які українські сайти блокують у Криму

Стало відомо, які українські сайти блокують у Криму

Сергій Сурепін

«Лабораторія цифрової безпеки» отримала доказ, що кримські інтернет-провайдери блокують щонайменше вісім сайтів, яких немає в офіційних списках Роскомнадзору. Зокрема, це сайти декількох українських телеканалів (1tv.com.ua, ictv.ua, novy.tv, stb.ua), новинний український сайт gordonua.com, два кримських новинних сайти qha.com.ua та meridian.in.ua, а також сайт української правозахисної організації krymsos.com.

Про те, що сайти заблоковані провайдерами, а не недоступні через помилку чи інші причини, свідчать результати тестувань інтернет-блокувань та аналізу даних за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення Open Observatory of Network Interference. Тому при спробі зайти на кожен з цих сайтів хоча б один кримський інтернет-провайдер видає сторінку блокування.

«Результати такого технічного дослідження інтернет-блокувань в Криму дає підстави стверджувати, що по Криму існує додатковий непублічний список сайтів для блокувань, відмінний від всеросійського списку Роскомнадзору», – переконані в«Лабораторії цифрової безпеки».

Також стало відомо, що щонайменше в одного провайдера були недоступними ще 23 сайти, проте технічних доказів, що це було саме блокування, нема. Серед них сайти «Української правди», «Крим Реалії», «Інформнапалм», «Кримської правозахисної групи», StopFake, «Київпрайд» (повний список доступний тут).

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій