Марія Педоренко

29 Листопада 2021

Благодійність — це не лише про гроші.

#ЩедрийВівторок і глобальний рух за добрі справи

СТОРІЗ

«Зроби те, що вважаєш доброю справою, і розповідай про це, аби надихнути інших!» Це одне з головних правил Щедрого Вівторка — благодійної акції, яка шириться світом вже близько 10 років. В Україні вона пройде вчетверте. Напередодні акції розповідаємо, чому вона важлива для культури благодійності.

Фото: James Devaney / Getty Images

Ідея Щедрого Вівторка походить зі США. Там ініціатива #GivingTuesday стала продовженням святкування Дня подяки. Починаючи з 2012 року кожен наступний вівторок після святкових днів у США перетворювався на свято щедрості.

План був максимально простим: ділитися в соцмережах історіями про добрі справи під гештегом #GivingTuesday. Згодом ініціатива стала масштабним глобальним рухом для розвитку щедрості. Сьогодні він офіційно представлений у 80 країнах світу, проте кількість країн, які щороку підтримують цю акцію, вдвічі більша.

Фото: Marcus Ingram / Getty Images for JCPenney

На батьківщині #GivingTuesday заходи до акції важко не помітити: майже кожна крамниця чи торговельний центр пропонують долучитися до благодійності. Проте щороку перелік активностей унікальний, адже кожен сам визначає, що робитиме у Щедрий Вівторок.

Фото: daanutsav / instagram

В Індії, наприклад, акція триває тиждень — «Тиждень радості», #DaanUtsav. Так, торік там провели благодійний забіг. Усі його учасники разом пробігли 79 тисяч кілометрів — відстань, яку за майже 40 років пройшов духовний лідер Індії Махатма Ґанді. А приєднатися до забігу можна було за 10-доларовий донат до будь-якої благодійної організації.

Фото: jsfabb / instagram

Тим часом у Чехії 2020-го у Щедрий Вівторок вирішили підтримати лікарів, які важко працюють у пандемію. На їхню честь влаштували акцію «Світло лікарям», і по всій країні медичні заклади символічно підсвітили фіолетовим.

Відео: Giving Songs / vimeo

А у Пуерто-Рико 2019-го зробили ставку на зірок, оскільки за рік до того 27 позицій у списку 100 найпопулярніших відео YouTube посідали саме пуерто-риканські музиканти. Їхні запальні хіти на один день перетворилися на заклики про допомогу: дітям, жертвам домашнього насильства та торгівлі людьми, бездомним та тваринам у притулках.

До України Щедрий Вівторок прийшов три роки тому за спільною ініціативою Zagoriy Foundation, БФ «Таблеточки», Українського форуму благодійників та «Клубу Добродіїв». Головною метою було розвинути в країні культуру благодійності: розповісти людям, яка вона буває, та пояснити, чому варто до неї долучатися.

«Щороку ми бачимо результати нашої роботи: більше організацій долучаються до руху, наша аудиторія в соціальних мережах росте, а партнери з радістю розповідають про #ЩедрийВівторок, адже слідкують за нами вже не перший рік», — пояснюють Забороні у команді українського Щедрого Вівторка.

Фото: school28kiev / instagram

Крім того, торік в Україні стартував #ЩедрийВівторокДіти, аби заохотити дітей до добрих справ. Тоді до акції долучилися 450 шкіл по всій країні, яким вдалося зібрати на благодійність 450 тисяч гривень.

Фото: YURIY DYACHYSHYN / AFP via Getty Images

За даними дослідження, проведеного цьогоріч Zagoriy Foundation, 67% українців долучаються до благодійності. Серед головних бар’єрів для благодійності вже кілька років залишаються брак часу і грошей, відсутність довіри до благодійних фондів та, звісно, байдужість до проблем інших.

Фото: Pavlo Palamarchuk / SOPA Images / LightRocket via Getty Images

У середньому люди витрачають на допомогу іншим близько 1200 гривень на рік. Проте гроші — не єдиний формат благодійності. Українці допомагають їжею, одягом, пропонують послуги або роботу.

Проте в команді Щедрого Вівторка наголошують, що долучитися можна як завгодно: талантом, часом, грошима чи поширенням інформації.

«Цим список добрих справ точно не обмежується. Ми завжди раді креативу — люди створюють власні акції та флешмоби, закликають своїх друзів та знайомих долучитися».

Підтримуйте тих, хто потребує допомоги! Та не забувайте ставати патронами Заборони❤️

СТАТИ ПАТРОНОМ
СТАТИ ПАТРОНОМ