Агресивний рок-дует з Одеси, що ненавидить усе російське.

Артексплейнер у сторіз
АРТЕКСПЛЕЙНЕР
Валерій Лавровський
5 Липня 2023
«Випробування зброї і таланта!
Це народна гра — бий окупанта!
То не визволителі, а рашистська банда —
Бий окупанта, бий-бий окупанта!»

Треки, сповнені люті до всього, що повʼязано з Росією — це, якщо коротко, про одеський рок-дует «хейтспіч». Гурт, до складу якого входять вокаліст Дмитро Однороженко та саундпродюсер Фіма (Алекс Єфімов), утворився на тлі повномасштабного вторгнення.
Дмитро Однороженко (ліворуч) і Фіма (Алекс Єфімов). Фото: хейтспіч 👀 / telegram
До 24 лютого Однороженко займався логістикою, але звільнився через зниження зарплати. З Фімою вони тоді вже були знайомі, але музика була здебільшого хобі.
«Після прильоту біля дому зробив висновок, що мені тепер плювати на гроші. Нехай музика не приносить достатньо грошей, нехай я буду існувати в дискомфорті — я просто хочу робити те, що люблю. Цей кейс породив першу пісню, «руzzкий мир», і я зрозумів, що не хочу нічим іншим займатись», — розповідав Дмитро в інтерв’ю Сергію Іванову.
Однак з часом злий рок з антиросійськими панчами почав набридати слухачам. «хейтспіч» продовжували випускати реакційні треки до липня 2022 року, після чого у творчості гурту настав новий етап. Незмінним лишився тільки той самий хейт — тепер до всього, що заслуговує на таку реакцію.
Фото: хейтспіч 👀 / telegram
«[Трек] “Стріляти” не про війну, а про те, що треба усунути мера Одеси та йому подібних. “Я вб‘ю всіх богів” — про власний сором і рефлексію. “Добровольці” — про різницю поколінь і заряджених людей, якими керують не власні інтереси чи гроші. Список можна довго продовжувати, а хейтити завжди буде кого», — пояснював Однороженко в інтервʼю музичному виданню «СЛУХ».
Відео: хейтспіч / YouTube
У творчості гурту є місце і для критики українських трендів. Композиція «Тренди», зроблена спільно з проєктами «діти інженерів», OMANA та Alice Change, присвячена українцям, які досі слухають російськомовну музику та шукають «хороших рускіх»:

«Ще музичних премій і самі собі роздайте,
Поки з комом в горлі я включаю Паліндрома.
Всі на хвилину забулися,
Навіть тренди Spotify»
Фото: хейтспіч 👀 / telegram
«хейтспіч» продовжили експериментувати вже у впізнавальному агресивному стилі, як-от «попсова пісня про нещасне кохання з незрозумілою кінцівкою». Ні, це не короткий опис треку, а його справжня назва. Дуже влучна, до речі.
Скриншот з кліпу «Попсова пісня про нещасне кохання з незрозумілою кінцівкою»
Феномен «хейтспічу» прихований у самій назві гурту — ненависть в лоб до всього поганого або того, що не подобається учасникам гурту. Причому не тільки у піснях, а й у публічних заявах. В українському музичному просторі, де навіть зараз деякі виконавці бояться говорити про щось відверто, такі персонажі мають з’являтись, і з’являтись все частіше.
Фото: хейтспіч 👀 / telegram
Гурт це чудово демонструє в кліпі «пісня для радіо», що іронізує над українським шоубізнесом і його беззубістю. У відео Дмитро Однороженко «завітав» до Макса Барських, Олега Винника, Іво Бобула, Степана Гіги, Святослава Вакарчука, MONATIK та співачки ТУЧА. А ще до музичного критика Олександра Ковальчука з медіа «Варіанти», відомого своїми скандальними рецензіями.
Іронія в тому, що попри всю «антирадійність» пісні, її взяли на онлайн-радіо та навіть для рингтону в оператора lifecell.
Наразі гурт активно виступає, волонтерить і закриває збори на потреби ЗСУ. А 28 травня 2023 року «хейтспіч» зібрав солдаут на 1000 осіб у київському Bel Etage Music Hall.
Відео: хейтспіч 👀 / telegram
Не баріться бути чесними і підтримуйте Заборону 🤘