АРТЕКСПЛЕЙНЕР
Харизматичний репер-дивак з Донецька.

Артексплейнер Заборони у сторіз
Валерій Лавровський
2 Серпня 2023
Він приховує своє справжнє імʼя та хоче, щоби всі називали його Оі Фусик. Не говорить, скільки йому років, але мріє, що й у 100 буде почуватися 17-річним.

Репер Oi FUSK з Донецька — непередбачуваний і відкритий — 2022 року став одним із найяскравіших представників молодого покоління музикантів, однак здавалося, що на українській сцені він зʼявився нізвідки. Правда в тому, що на той момент він уже мав три альбоми.
Фото: Валерій Лавровський
«Три альбоми, які нах*й нікому не впали», — говорить репер про них.

Всі треки на них російськомовні, тож Фусик викреслив їх і почав новий відлік з треку «По кому подзвін?», що вийшов 17 березня 2022 року. Це відверта, сповнена неприхованої люті композиція про те, як це — жити з постійним відчуттям близької смерті.
Фото: Валерій Лавровський
За два тижні до релізу в дім репера в Києві прилетів снаряд, від якого його врятували товсті стіни.

«Я почав бігти в укриття, в якийсь момент вилетіли вікна, і весь простір наповнився пилюкою. Якби він [снаряд] пролетів ще метр, то залетів би точнісінько мені до ліжечка», — пригадував Фусик в інтервʼю медіа СЛУХ.
Фото: GENYA SAVILOV / AFP via Getty Images
«В обіймах смерті зустрів новий день
Темінь вивільняється у небо з легень
Скільки ще треба для миру жертвоприношень?
Як дихати, коли на твоїм тілі мішень?»

— читає він у треку «По кому подзвін?», який написав того ж дня.
Відео: Oi FUSK / YouTube
Відео для композиції зняв режисер Ілля Дуцик, і це була далеко не остання їхня співпраця з Фусиком.

От що Дуцик казав про репера в інтервʼю виданню LiRoom: «Він енергетично сильний. Це людина, яка заповнює собою простір. Я ніколи не бачив таких молодих і при цьому доконаних артистів. Дуже його люблю і вважаю, що це людина, яка може змінити українську музикальну індустрію. Просто перекроїти її своєю енергією».
Фото: Валерій Лавровський
Oi FUSK швидко зміг зняти з себе клеймо «героя однієї пісні». За першим великим успіхом він випустив діаметрально протилежний за звучанням трек «Спалах». Це гіперпоп про любов в умовах загрози ядерної війни, який репер створив спільно з саундпродюсером BADWOR7H.
Скриншоти з кліпу «Спалах», OI Fusk та BADWOR7H
Фусик експериментує з жанрами і може видати як агресивний хіп-хоп чи гіперпоп, так і соул, регі чи навіть ґрайм. Через це репера постійно порівнюють з іншими музикантами, і Фусику з цим, як він сам каже, «абсолютно окей».
«Я як хамелеон такий, — зауважував він в інтервʼю The Village. — Постійно щось збираю, ту саму інфу з інфопростору, обробляю купу різної музики. Люди слухають певну музику й усе наступне сприймають через свою наслуханість, а я роблю музику через свою наслуханість».
Крім сольної карʼєри, репер входить до спільноти митців «ГрувГрув», що починалася як контркультурна сцена, а тепер обʼєднує не лише музикантів, а й сучасних художників. Спільно вони влаштовують виставки й інсталяції, а ще — взялися за благодійність.

Кошти від заходів «ГрувГрув» передає на потреби ЗСУ.
Відео: grvgrv.kyiv / instagram
Наразі Oi FUSK досі не випустив україномовний альбом. Точніше — відмовився від цієї ідеї взагалі та вирішив випускати сингли якомога частіше.
Фото: Валерій Лавровський
Не відмовляйтеся від своїх найдивніших ідей і підтримуйте Заборону 🎤