СТОРІЗ
Ліки проти війни:

Заборона розповідає про музику, яка допомогла нам пережити страшний 2022-й
Іван Чернічкін
30 Грудня 2022
Кількість свідомих та несвідомих негативних емоцій в цьому році була на максимумі. Від ступору і розгубленості перших днів війни і до усвідомлення кількості цивільних жертв в окупованому Маріуполі. Історії військовополонених та свідчення про злочини російських військових. Усвідомити і пережити все це Забороні допомагала музика.
Фото: Ruby Ray / Getty Images
Арістотель зазначав, що музика має очищувальні властивості. Завдяки їй люди отримують полегшення та позбавляються афектів, переживаючи при цьому «нешкідливу радість».
Фото: Express Newspapers / Getty Images
Команда Заборони розповідає, яка музика підтримувала редакцію цього року і допомагала досягти внутрішнього, часто ілюзорного, спокою.
«Вперше “Пливе кача по тисині” у виконанні Піккардійської Терції я почула у 2014 році. Здавалося б, ця пісня — не той твір, який мав би підтримувати після 24 лютого. Але я знову його почула; багато плакала над ним і злилася. Це і було моєю підтримкою на початку війни», — розповідає журналістка Заборони Анастасія Оприщенко.
Відео: Телеканал 1+1 / YouTube
За деякий час злість змінилася на впевненість. Змінився і трек, що підтримував Анастасію. Майже кожного дня вона наспівувала Free від Florence + The Machine, а інколи й танцювала під цю пісню.
Відео: Florence + The Machine / You Tube
«В перші тижні війни було не до музики: інформація йшла звідусюди, різна, про різне, ми працювали й розв'язували проблеми майже цілодобово», — згадує редакторка стрічки новин Євгенія Костіна. Вперше вона відчула пустоту, коли, як і тисячі інших цивільних, евакуювалася з Києва до Львова.
Фото: DIMITAR DILKOFF / AFP via Getty Images
Тоді в автобусі у неї на колінах заснула маленька дівчинка, і Євгенія увімкнула те, що було вже завантажено на телефоні. «Сніг, темрява, тиша, липкий страх і Safe From Harm від Massive Attack у навушниках. Саме цей трек надав сил і смирення».
Відео: Massive Attack / YouTube
Через сімейні обставини редакторка Заборони Марія Педоренко зустріла початок війни в окупованому Криму. Першим, що 24 лютого рандомно увімкнув Spotify, був трек ONUKA — GOLOS.
«І увімкнув недарма: її “В нас голос є, ми голос маєм”, яке продиралося через розпач, біль і розгубленість, у той день надало сил зібрати себе докупи попри все», — згадує редакторка.
Відео: ONUKA / YouTube
Марія додає, що цьогоріч її плейлист став одою підлітковим рокам. Туди знову повернулися гурти та пісні, що сформували її за часів існування телеканалу EnterMusic. А опція врубити хардкор, аби сусіди згадали, яким був 2007-й, та заразом викричати свій гнів від щоденного жаху на пару з улюбленими вокалістами, стала без жартів терапевтичним досвідом.
Фото: Allen J. Schaben / Los Angeles Times via Getty Images
Відеопродюсер Заборони Андрій Бистров для свого плейлиста навмисно обирав літні та позитивні треки. У «волонтерські» перші місяці війни вони допомагали йому зберегти нормальний психічний стан і на кілька хвилин відволіктись від важкої фізичної роботи та загального болю.
Відео: POLO & PAN / YouTube
Андрій наголошує: «Я певен, що після нашої перемоги українці стануть ще більш яскравими, емоційними, відвертими, привабливими у своїй харизматичності. І слухатимуть якісну музику на пляжах українського Криму!»
Фото: Oleg Nikishin / Getty Images
Встигнути зробити все, що можна не встигнути. Доробити те, що можливо доробити — таку формулу вивів для себе випусковий редактор Заборони Даниил Леховіцер, згадуючи долю фронтмена гурту Morphine Марка Сендмана, який помер на сцені під час виступу. Платівку Сендмана він отримав за два дні до початку повномасштабного вторгнення.
Фото: Tim Mosenfelder / Getty Images
У випадку Даниила ця формула працює так: «Прослухати платівку від початку і до кінця перед тим, як зі мною може трапитися, наприклад, російська ракета. Адже не просто так я витратив на неї стільки грошей».
Відео: dirtydrunkenmaster / YouTube
«Чувак точно щось знав наперед», — дивується треку RAGE Стаса Корольова журналістка Заборони Поліна Вернигор.
«RAGE став для мене гімном. Останні девʼять місяців трек добряче мене підтримував. Ніби уособлення всієї внутрішньої люті, виснаження та безвиході — але водночас сили, щоб лупати сю скалу далі».
Відео: Anka Mudra / YouTube
А коли лють спадала, Поліна слухала The less I know, the better від старої-доброї Tame Impala, яка навіть щойно деокуповану Харківщину могла перетворити на альпійський пейзаж.
Фото: Daniel Knighton / Getty Images
«Ось ми з командою мчимо розбитими трасами Харківщини репортити з деокупованих територій, а потім вмикаємо в машині Tame Impala і ніби телепортуємось у гірський серпантин десь в Австрії».
А тут за посиланням щорічний новорічний плейлист від Заборони. Тицяй і слухай!
Кричить, танцюйте, співайте, очищуйтесь від негативних емоцій та ставайте патронами Заборони ❤️