СТОРІЗ

Фото: ALFREDO ESTRELLA / AFP via Getty Images

Альона Вишницька

Коротко розповідаємо про найкривавіші поліцейські операції останніх років

11 Травня 2021
Фото: MAURO PIMENTEL / AFP via Getty Images

Щонайменше 25 людей загинули 6 травня під час поліцейської спецоперації в фавелі (бразильські нетрі) Ріо-де-Жанейро. За кількістю жертв ця операція стала найкривавішою в історії міста.

Заборона розповідає про найжорстокіші операції боротьби з наркотиками в різних країнах світу за участі поліції.

Фото: TED ALJIBE / AFP via Getty Images

У своїй промові під час інавгурації президент Філіппін Родріго Дутерте сказав: «Наркодилери, ці виблядки, знищують наших дітей. Я попереджаю вас: не втручайтеся в це [наркоторгівлю], навіть якщо ви поліцейський, тому що я дійсно вб'ю вас».

Фото: Dondi Tawatao / Getty Images

Після цього розпочалися жорсткі поліцейські операції з винищення підозрюваних у крадіжках, торгівлі наркотиками, наркозалежних і бездомних. Тільки у 2016 році від рук поліції загинули щонайменше 7 тисяч філіппінців — переважно з бідних районів.

Фото: RASHIDE FRIAS / AFP via Getty Images

У Мексиці «війна з наркотиками» триває вже 13 років. Лише за 2019 рік у війні між наркокартелями та владою було вбито 36 тисяч людей. Загалом за ці роки в країні загинули 300 тисяч людей, а ще 60 тисяч зникли безвісти.

Фото: RASHIDE FRIAS / AFP via Getty Images

Наприклад, торік у місті Куліакан у Мексиці намагалися заарештували Овідіо Гусмана, сина колишнього лідера наркокартелю. Упродовж кількох годин спецоперації в місті загинули 14 людей, зокрема четверо цивільних і двоє силовиків.

Фото: Leandro Martins

Бразилія — країна, де внаслідок дій поліції гине найбільше людей. Торік силовики вбили там майже 6 тисяч людей (у США — близько тисячі).

Фото: Leandro Martins

Попри те, що на час пандемії поліцейські спецоперації у фавелах Ріо-де-Жанейро призупинили, поліція Ріо все ж дозволила провести таку 6 травня. Спецоперація була спрямована проти наркоторговців, яких підозрювали в залученні неповнолітніх до злочинної діяльності.

Під час перестрілки вбили 25 людей. Поранили зокрема двох пасажирів метро і чоловіка у власному помешканні — куля зрикошетила в нього випадково.