СТОРІЗ

Фото: GettyImages

Марія Педоренко
Іван Чернічкін

Не символ, а жива людина:

Моніка Левінскі і життя після секс-скандалу

10 Вересня 2021
Фото: Kevin Winter / Getty Images

За останні 20 років Моніка Левінскі була дизайнеркою сумок, колумністкою, телеведучою, займалася наукою й активізмом. Зараз їй 48, і Левінскі пробує себе як ТБ-продюсерка. Разом із Раяном Мерфі вона створює серіал про історію, яка поставила на ній клеймо «королеви мінетів» і знищила кар’єру, що тільки починалася.

Моніка Левінскі народилася в заможній єврейській родині. Батько був онкологом, а мати писала колонки в журнал і опублікувала один роман. Батьки розлучилися, коли дівчинка була ще підлітком. У своїй біографії Моніка розповідала, що ця подія негативно вплинула на її впевненість у собі.

Фото: Visual China Group via Getty Images

У школі Моніку Левінскі називали «Біг Мак» — за надмірну, на думку однолітків, вагу. Вона навіть провела літо в таборі для схуднення, де підлітки робили вправи й сиділи на дієті. Поза цим вона росла звичайною дитиною: любила співати, грати в театральних постановках, захоплювалася поезією й писала власні вірші.

Фото: GettyImages

У 1995 році, не без допомоги батьків, Левінскі потрапила на стажування в Білий дім, де за кермом вже третій рік був Білл Клінтон. А вже в 1996-му, як показало розслідування, знайомство Левінскі й Клінтона переросло в інтимний зв’язок.

Фото: DAVE GAYWOOD / AFP via Getty Images

«Їхній таємний роман був не просто короткочасною сексуальною інтрижкою. Близько двадцяти зустрічей за два з гаком роки супроводжувалися пізніми телефонними дзвінками. Щоразу дзвонив президент», — писав у своїй книзі про Моніку Левінскі біограф Ендрю Мортон.

Відео: PublicApologyCentral / YouTube

Історія вийшла на публіку в січні 1998 року. Білл Клінтон усе заперечував. На пресконференції він, стоячи поруч із дружиною Гілларі, сказав знамените: «У мене не було сексуальних відносин із цією жінкою, міс Левінскі».

А вже до кінця року Палата представників США почала процедуру імпічменту проти президента. Одними з головних доказів у справі стали понад 20 годин аудіозаписів, на яких Левінскі розповідала про свій роман із Клінтоном.

Фото: Karin Cooper / Getty Images

Розмови таємно записувала і згодом передала прокурору колега Моніки Лінда Тріп. Вона ж просила Левінскі зберегти подарунки, які їй робив Клінтон, і не віддавати в хімчистку синє плаття зі слідами сперми президента.

Фото: Bruce Glikas / FilmMagic

Для Білла Клінтона історія із секс-скандалом закінчилася більш-менш успішно: процедура імпічменту провалилася і він відбув свій другий президентський термін до кінця. Вдалося зберегти і його шлюб із Гілларі Клінтон.

Для Моніки Левінскі історія із секс-скандалом не закінчилася й досі.

«За одну ніч я стала нульовим пацієнтом миттєвої втрати особистої репутації на глобальному рівні, — розповідала Левінскі на TED Talks у 2015 році. — Мене називали проституткою, блудницею, путаною, повією, бімбо і, звичайно ж, «тією жінкою». Мене бачили багато людей, але по-справжньому не знав майже ніхто».

Ім’я Моніки Левінскі швидко стало прозивним. У словнику сленгу Urban Dictionary у нього відразу кілька значень. Іменник означає людину, яка робить мінет. Дієслово використовують, щоб описати ситуацію, коли чоловік еякулював на плаття.

Останнє, до речі, у своєму треку Partition використала відома своїми феміністськими поглядами співачка Бейонсе. А саме ім’я Левінскі (звичайно, у зв’язці з Біллом Клінтоном) можна зустріти майже в 40 композиціях. Наприклад, репер G-Eazy у своєму треку описує, як Левінскі тверкає і займається з ним сексом.

Последнее, к слову, в своем треке Partition использовала известная своими феминистскими взглядами певица Бейонсе. А само имя Левински (конечно, в связке с Биллом Клинтоном) можно встретить почти в 40 композициях. Например, рэппер G-Eazy в своем треке описывает, как Левински тверкает и занимается с ним сексом.

Фото: Rick Maiman / Sygma via Getty Images

За роки після скандалу Моніка Левінскі випустила свою колекцію сумок, намагалася робити кар’єру на ТБ і навіть зіграла саму себе у двох скетчах шоу Saturday Night Live, яке 16 місяців висміювало її роман із Клінтоном.

Однак у 2005 році вона зрозуміла, що погана слава не дає їй налагодити кар’єру та особисте життя, тому Левінскі перебралася до Лондона, де отримала ступінь магістра психології в Лондонській школі економіки.

Фото: Eamonn M. McCormack / Getty Images

Наступні 10 років Моніка Левінскі провела в тіні. Однак у 2015 році повернулася до суспільного життя, тепер виступаючи як активістка в боротьбі проти кібербулінгу. Тоді ж вона зізналася, що після історії із секс-скандалом страждає на ПТСР.

«Я зрозуміла, що поставила себе в ситуацію, над якою в мене не було контролю. Контроль був у нього [Білла Клінтона], коли він говорив зі мною. Контроль був у нього, коли він бачив мене. Він контролював наші стосунки», — розповідала Левінскі у своїй біографії «Історія Моніки».

Відео: Rotten Tomatoes TV / YouTube

Зараз Моніка Левінскі пробує себе в ролі серіальної продюсерки. Разом із шоуранером Раяном Мерфі вона працювала над створенням третього сезону антології «Американська історія злочинів», присвяченого імпічменту Білла Клінтона.

Фото: Bill O'Leary / The The Washington Post via Getty Images

Зарубіжні критики пишуть, що, хоч серіал і очевидно займає бік Левінскі, він водночас не дегуманізує жінку, яка її зрадила — Лінду Тріп.

Чи зможе серіал поставити крапку в історії з Клінтоном для самої Левінскі, стане зрозуміло тільки згодом. Однак в очах багатьох вона досі лишається не стільки людиною, скільки символом того секс-скандалу.

Картина: Nelson Shanks / National Portrait Gallery

А художник Нельсон Шенкс, який написав у 2005 році офіційний портрет 42-го президента США для Національної портретної галереї Вашингтона, взагалі зобразив Левінскі тінню, що падає на Клінтона.

Не забувайте, що за героями новинних сенсацій стоять живі люди, і ставайте патронами Заборони ❤️

СТАТИ ПАТРОНОМ
СТАТИ ПАТРОНОМ