

Тунель в Луганськ. Художники символічно з'єднують роз'єднані міста
СТОРІЗ
Партнерський матерiал
З тих пір, як на сході України почалася війна, тисячі людей змушені були покинути свої домівки. Багато хто розумів, що назад вони більше не повернуться. Так сталося з Женею Королетовим і Настею Малкіною, художниками з Луганська.

Вони змушені були переїхати і створили неформальне об'єднання "Луганская Контемпорари Диаспора", яка об'єднує художників, що залишили Луганськ, і тих, хто там залишився.
Фото: Андрій Бойко / Підпалюй / Заборона
Художники задумували об'єднання як мережу творчих особистостей, які поділяють цінності ЛКД і працюють в тому чи іншому вигляді з темою війни. Вони видали журнал Golden Coal ("Золоте вугіллячко"), присвячений андеграунду Луганська і Донецька, проводять рейви та фестивалі, розвивають лейбл "Восток".
Відео: Журнал Золоте вугіллячко / ЛКД

Символ ЛКД – дракон, схожий на логотип Mortal Combat, а одне з ключових питань, яке вони ставлять перед суспільством, – чи можна вважати мистецтво на неконтрольованих територіях українським.
Фото: Андрій Бойко / Підпалюй / Заборона

ЛКД разом з художниками з творчих об'єднань "Угольная пыль" і Port1001001 (Луганськ) вирішили прорити тунель до Луганська, щоб возз'єднатися, а редакція Заборони надала їм для цього свій віртуальний простір. Це стало можливим в рамках серії публічних подій проекту #брюдершафт, присвяченого 30-річчю возз'єднання Німеччини і темі єдності. Все, що ви побачите далі, розказано від імені художників, з мінімальним втручанням редакції. Обговорюйте проект з хештегом #брюдершафт
Фото: Саша Шакал / Вугільний пил Відео: ЛКД

Фото: Саша Шакал / Вугільний пил
Останній поїзд відійшов із Луганська 10 листопада 2014 року. Ми поїхали трохи раніше, на початку літа, і відтоді жодного разу там не були.
Фото: Саша Шакал / Вугільний пил
Через активну участь у подіях 2014 року у нас немає змоги безпечно їздити до рідного міста. Зазвичай ми кажемо, що ми – "нев'їзні".
Фото: Саша Шакал /Вугільний пил
Але ми намагалися не втрачати зв'язок із друзями і часто приймали гостей з Луганська, художників. Вони не переїхали з рідного міста...

Фото: port1001001
...і навчилися знаходити в Луганську вільні простори для творчості.

Фото: port1001001
Наприклад, під землею, в андеґраунді.

У прямому сенсі слова.
Фото: port1001001
Луганськ пронизує безліч підземних ходів. Частина з них – інженерні комунікації та підземелля історичних будівель. Частина – залишки підземних виробок.
Відео: port1001001

Фото: Саша Шакал /Вугільний пил
Найвідоміші ходи – підземна галерея, що веде від БК "залізничників" до річки Лугань, і підземна церква у старих мергельних шахтах.
Ми з друзями впевнені: мають бути ходи, що ведуть далеко за Луганськ і оминають лінію фронту та контрольно-пропускні пункти.
Фото: Саша Шакал / Вугільний пил Відео: ЛДК

Фото: Державна прикордонна служба України
Цієї весни через коронавірус вперше тимчасово закрили єдиний пункт пропуску в Луганськ – КПВВ у Станиці Луганській. З тих пір його часто закривають з різних причин.

Фото: Андрій Бойко / Підпалюй / Заборона
До нас більше ніхто не приїздить з Луганська, i рідне місто стає чужим швидше, ніж за всі попередні роки конфлікту.

Колаж: ЛКД
Нам дуже важливо підтримувати зв'язок із Луганськом. Тому ми хочемо налагодити сполучення без перетину КПВВ, обшуків та дозволів.

Фото: ЛКД
Наш тунель під лінією фронту допоможе об'єднатися з луганським підземеллям.

Фото: Саша Шакал / Вугільний пил Відео: ЛКД
Фото: Саша Шакал / Вугільний пил
Місто нас чекатиме...
Go to page
We're sorry, it looks like your browser doesn't support this experience.