Вбивство в Бучі: «Сказали, що прийшли нас звільняти і кинули в хату гранату»
СТОРІЗ
Надія Швадчак
Ілюстрації: Катерина Круглик / Заборона
12 Квітня 2022
Російські окупанти залишили місто Буча, що за 25 кілометрів від Києва, 31 березня. А першого квітня весь світ дізнався про нелюдські знущання з цивільного населення у передмісті столиці.
Міський голова Бучі Анатолій Федорук сказав, що на вечір 6 квітня були знайдені тіла 320 загиблих містян. А служба зовнішньої розвідки Німеччини перехопила радіоповідомлення російських військових, які доводять, що ці вбивства були спланованими.
Заборона розповідає історію страти російськими окупантами 40-річного мешканця Бучі Олега Абрамова.
Ірина Абрамова разом з батьком та чоловіком Олегом мешкали у приватному будинку в районі вулиці Вокзальна у місті Буча. У цьому будинку вони разом переховувалися під час бойових дій у місті.
«27 лютого на Вокзальній був бій, зайшли росіяни. Рознесли пів вулиці, людям порозвалювали хати. Потім вони відійшли і там були наші хлопці», — згадує Ірина.
5 березня російські війська знову повернулися на вулицю Вокзальну. В будинок Ірини вони кинули гранату. Від вибуху він загорівся. Ірину з родиною вивели на подвір'я для допиту.
«Сказали, що прийшли нас звільняти, — розповідає жінка. — Чоловікові наказали зняти сорочку і стати на коліна. Сказали, що будуть карати нас за Донбас. І вистрілили Олегові у скроню».
Ірині та її батькові військові наказали забиратись, а якщо ослухаються — будуть лежати поряд з чоловіком. Забрати хоча б якісь речі з палаючого будинку їм теж заборонили.
Ірина вважає, що її чоловіка вбили військові з Чечні: «Думаю, то були чеченці, бо прапор у них був зелений з білим» [на прапорі Чечні також є червоний колір].
До визволення Бучі українськими військовими Ірина та її батько переховувались у знайомих. Але і там вони весь час піддавалися знущанням з боку російських військових.
«Ми не могли нікуди вийти, бо росіяни в людей стріляли. З білими пов'язками цивільних вбивали. Коли наші прийшли через місяць, і ми пішли додому, то тут, на перехресті Кірова і Вокзальної, чоловік шість вбитих лежало. Навіть у нас у дворі вбитий хлопчина лежав. Цивільний».
Цілий місяць тіло Олега так і пролежало у подвір’ї будинку. Після визволення міста його забрали в Київ для експертизи. Ірина дуже хоче по-людськи поховати чоловіка.
«Два дні тому його тіло забрали наші хлопці, повезли на Київ. Я залишила всі свої контактні телефони, але мені ніхто не дзвонив».
«Я не знаю, де він зараз лежить».
Підтримуйте один одного у цей важкий час та ставайте патронами Заборони ❤️