СТОРІЗ

Самуїл Проскуряков

Зеленський проти Кличка:

Заборона розповідає про новий раунд протистояння КМДА та Банкової

31 Травня 2021
Фото: Alexander Hassenstein/Bongarts / Getty Images

У травні розпочався черговий раунд протистояння президента України Володимира Зеленського та мера Києва Віталія Кличка.

Відео: Студия Квартал 95 Online / Youtube

Спочатку пройшли обшуки на комунальних підприємствах та в департаментах столиці — українські правоохоронці підозрюють оточення Кличка в корупції та крадіжках.

Фото: Martin Rose / Bongarts / Getty Images

Мер не забарився з відповіддю: обшуки назвав «серіальчиком», вважає їх тиском на столичну владу й на себе особисто. Також Кличко додав: на Банковій «дуже не хочуть, щоби Києвом керував обраний киянами мер, а не призначений центральною владою козачок».

Фото: zelenskiy_official / Instagram

Потім у конфлікт вступив Володимир Зеленський. За словами президента, він із великою повагою ставиться до перемог Кличка до того, як той став мером. Зеленський також розповів, що глава столиці «постійно пише, телефонує, записується на прийом» і приходить в Офіс президента, коли глава держави «не готовий із ним зустрітися».

Фото: Alexander Hassenstein / Bongarts / Getty Images

Кличко відповів, що він людина вихована й не в його правилах оббивати пороги кабінетів. «Може, мене з кимось переплутали?» — припустив глава столиці.

Конфлікт між Зеленським і Кличко триває давно. Ще з перших днів президентства Зеленського його команда наполягала на тому, щоби Кличко поділився своєю владою в столиці, а саме — склав із себе повноваження голови Київської міської державної адміністрації. Кличко тоді не відступив, а питання про його відставку з поста глави КМДА повисло в повітрі.

Видео: Студия Квартал 95 Online / Youtube

Масла у вогонь протистояння додав коронавірус: ні центральна влада, ні регіональні сили не хочуть брати на себе відповідальність за провали й непопулярні рішення на зразок локдауну і транспортних обмежень. Натомість вони звинувачують у всіх бідах один одного.

Фото: Matthias Kern/Bongarts/Getty Images

Втім, політики не сходяться у відкритому поєдинку: Кличко в усьому звинувачує колективну «Банкову», Зеленський — «оточення мера».

Також одна з ймовірних причин нинішньої напруженості між двома політиками — наступні президентські вибори. За останніми даними, рейтинг довіри очолює Зеленський, а на другому місці — Кличко.