Юліана Скібіцька

26 Лютого 2021

#FreeBritney

Заборона розповідає, чому фанати головної попспівачки нульових вважають, що вона в небезпеці

Це — типове відео з інстаграму попдіви нульових Брітні Спірс. Співачка часто викладає ролики, де вона танцює на камеру.

Відео: Britney Spears / instagram

Але саме в цього відео є особливість. Воно з’явилося після того, як під попереднім постом фанати написали: «Якщо тобі загрожує небезпека, одягни щось жовте в наступному відео».

Фото: Ethan Miller / Getty Images

Це вкладається у фанатську теорію про те, що Брітні потребує захисту від батька, який уже 12 років повністю керує її життям.

Фото: VALERIE MACON / AFP via Getty Images

Заборона розповідає, як співачка опинилася в повній залежності від батька й у чому загадковість цієї історії.

У 1999 році вийшов дебютний альбом Брітні Спірс Baby One More Time. Це не тільки найпопулярніший альбом співачки, а і взагалі один із найуспішніших альбомів у музичній індустрії: тільки в США він став платиновим 14 разів.

Фото: James Devaney / WireImage
Фото: Christopher Polk/Getty Images for iHeartMedia

Брітні швидко стала новим кумиром молоді. Вона була обличчям багатьох рекламних кампаній, у світі почався бум на мерч із Брітні. Її наступні альбоми стабільно займали перші місця в хіт-парадах.

Фото: Christopher Joe Raedle / Getty Images

Сім’я Брітні глибоко релігійна й небагата. Дівчинка з 8 років брала участь у різних конкурсах і шоу. На її просування батьки покладали великі надії. Перший альбом вийшов, коли Брітні було 17 років.

Фото: Marion Magnani / Getty Images

Можливо, саме це «зоряне дитинство», раптова популярність і постійна робота над альбомами призвели до того, що Брітні швидко стала асоціюватися не тільки з музикою, а й зі скандалами.

Фото: Jeffrey Mayer / WireImage

У 2004 році Брітні вийшла заміж за модель і музиканта Кевіна Федерлайна, народила двох дітей. Їхній шлюб був невдалим і через три роки пара оголосила про розлучення. Тоді ж Брітні поголила голову.

Відео: youtube / hayu

Папараці не раз ловили співачку в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. У такому вигляді вона була за кермом, коли в машині сидів її син. Тому суд залишив дітей із Федерлайном.

Далі в житті Брітні почалася чорна смуга.

Відео: Britney Spears / youtube
Фото: Jeffrey Mayer / WireImage

У 2008 році співачка потрапила в психіатричну лікарню. Її визнали недієздатною і призначили опікунів — ними стали батько Брітні Джеймс і адвокат Ендрю Уоллет.

Фото: GABRIEL BOUYS/AFP / Getty Images

Це означало, що Брітні, по суті, уже не розпоряджалася своїм життям. Опікуни повністю контролювали всі її фінансові операції, переміщення й навіть особисте життя.

Відео: Britney Spears / youtube

Зазвичай такі заходи застосовують до людей, які повністю втратили дієздатність. Але Брітні продовжувала працювати й виступати з концертами. Її доходи також контролюються опікунами.

У 2018 році Брітні раптово скасувала шоу Domination, яке мало пройти в Лас-Вегасі. Вона сказала, що хоче провести час із сім’єю, тому що її батько хворий. І зникла з публічних заходів і соцмереж.

Відео: Britney Spears / instagram

Пізніше звільнився другий опікун Ендрю Уоллет, а Брітні повернулася в соцмережі лише у квітні 2019 року. Тоді ж стало відомо, що вона знову проходила лікування в психіатричній клініці.

Фото: PeopleImages

Приблизно в цей період в ефір подкасту Britney's Gram зателефонував чоловік, який представився колишнім помічником юриста у фірмі, що займається опікунством. Він розповів, що концерт скасували опікуни, тому що Брітні відмовилася приймати ліки.

Фото: John Parra / Getty Images

Після цього народилася теорія, що Брітні госпіталізували примусово й вона потребує захисту від батька. Фанати організували рух #FreeBritney. Вони досі вишукують приховані прохання про допомогу в її інстаграмі, залишають коментарі з хештегом і складають петиції з вимогою звільнити її від опіки. До руху приєдналися й зірки — Шер, Періс Гілтон, Майлі Сайрус.

Відео: Sky / youtube

У лютому вийшов документальний фільм NY Times «Підставити Брітні Спірс» про життя співачки. У ньому розповідається, наприклад, що її батько завжди мріяв про славу дочки. Крім того, вона просила суд не призначати батька її опікуном, але до цього не прислухалися.

Фото: moodboard

Однією з причин ментальних розладів Брітні автори називають папараці, які буквально переслідували співачку на піку її слави.

У 2020 році Брітні подала прохання про зміну опікуна. Однак вона програла суд.

Фото: Britney Spears / instagram

Одне з останніх фото в її інстаграмі — з бойфрендом Семом Асгарі. «Це фото з нашої останньої подорожі на Мауї», — підписала його співачка. Коментарів із хештегом #FreeBritney під ним майже немає.

Видео: Britney Spears / youtube