'
Читаєте зараз
Стримати за перші 100 днів. Білл Гейтс оприлюднив план порятунку світу від пандемій

Стримати за перші 100 днів. Білл Гейтс оприлюднив план порятунку світу від пандемій

Yevheniia Kostina
  • Мільярдер та філантроп Білл Гейтс написав книгу «Як запобігти наступній пандемії».
  • Він описав заходи, яких необхідно вжити, щоб бути готовими до наступного спалаху захворювання та уникнути цієї загрози за 100 днів.
  • Крім запобігання пандемії, виконання кроків, описаних Гейтсом, може допомогти покращити здоров’я усього людства.

Засновник компанії Microsoft, мільярдер та філантроп Білл Гейтс описав план, який допоможе помітити перші ознаки виникнення пандемії. Це дозволить купірувати хворобу за перші сто днів і зберегти мільйони життів.

Заборона розповідає про нову книгу Гейтса про запобігання пандемії такої інтенсивності, як спалах COVID-19.


Зупинити COVID: план

У своїй книзі «Як запобігти наступній пандемії» Білл Гейтс запропонував створити постійну організацію експертів зі стабільною зарплатою, готових скоординовано відреагувати на новий спалах пандемії у будь-який момент. Команду експертів назвуть GERM — Global Epidemic Response and Mobilization team, або Глобальна команда реагування на епідемію та мобілізації, йдеться у блозі мільярдера.

План захисту світу від пандемії виглядатиме так:

  • експерти команди з моніторингу захворювань будуть шукати потенційні спалахи;
  • як тільки їх помітять, починається робота зі світовими урядами та Національним банком. Це дозволить дуже швидко зібрати гроші для реагування;
  • експерти з розробки препаратів будуть консультувати уряди та компанії щодо найбільш пріоритетних ліків і вакцин;
  • люди, які розуміються на комп’ютерному моделюванні, координуватимуть роботу служб, вирішуватимуть питання на кшталт: коли впровадити закриття кордонів та рекомендувати використання масок.

Команда GERM буде складатися з людей з усього світу, які мають широкий спектр знань: епідеміологія, генетика, системи даних, дипломатія, швидке реагування, логістика, комп’ютерне моделювання, комунікації тощо. Якщо вони не працюватимуть на місцях, називатимуться агенціями охорони здоров’я окремих країн, хоча деякі працювали б у регіональних офісах ВООЗ та її штаб-квартирі у Женеві.

Читати більше новин в Telegram

«Важливо, щоб у GERM були робітники з різних сфер. Команда буде служити всьому світу — має сенс лише те, що її члени використовуватимуть досвід людей, з якими вони збираються працювати. В ідеалі GERM мав би велику кількість місцевих експертів із країн з підвищеним ризиком спалаху пандемії, а сторонні люди з’являлися б лише в разі потреби та тоді, коли команда всередині країни зверталася за допомогою», — зазначив Гейтс.

Реакція GERM на активний спалах — це лише частина їхньої роботи. Найважливіше завдання команди — допомогти з проведенням навчань з реагування на спалах пандемії, які перевіряють, чи готовий світ до наступного великого спалаху. В тому числі через контрольний список готовності до пандемії.

«Військові регулярно проводять військові тренування, щоб оцінити свою готовність — ми повинні робити те ж саме і з загрозами хвороб. У більшості країн ці навчання можуть проводити місцеві керівники з охорони здоров’я та військові, а GERM виступатиме як радник та оглядач. Для деяких країн з низьким рівнем доходу світ має інвестувати в розбудову цього потенціалу та у разі потреби забезпечувати необхідними ресурсами», — підкреслює мільярдер.

Запуск GERM обійдеться світові приблизно в $1 мільярд на рік на зарплати 3000 людей, фінансування обладнання, проїзд тощо — ці гроші надходитимуть від урядів. Роботу команди координуватиме ВООЗ.

Як запобігти наступній пандемії: книга Білла Гейтса

Саме ідеї команди GERM Гейтс присвятив свою книгу «Як запобігти наступній пандемії». Мільярдер з перших днів появи коронавірусу фінансував зусилля, щоб зупинити пандемію. Він працював разом з експертами з Фонду Гейтса, які боролися з інфекційними захворюваннями протягом десятиліть. 

У своїй книзі Гейтс ділиться досвідом, якого він набув  часів початку пандемії COVID-19 та описує чіткі кроки, щоб запобігти її повторенню у перші сто днів, коли з’являються сигнали про появу нової глобальної хвороби. За словами філантропа, якби ми зупинили пандемію COVID до описаного періоду, то могли б врятувати понад 98% втрачених життів.

«Ці кроки, разом з разючим прогресом протягом останніх двох років у створенні нових інструментів і розумінні інфекційних захворювань, знизять ймовірність того, що комусь доведеться пережити інший COVID», — сказав Гейтс.

Раніше Заборона розповідала про принцип роботи інновативного COVID-тестера за диханням та його ефективність.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій