Читаєте зараз
Суд за скіфське золото. Росія подала апеляцію

Суд за скіфське золото. Росія подала апеляцію

Iryna Troian
Автор:
Музей Алларда Пірсона
  • Музеї, які діють на території окупованого РФ Криму, виступили проти повернення скіфського золота в Україну.
  • МЗС України заявило про продовження боротьби за артефакти.
  • Йдеться про експонати з кримських музеїв, які відправили на виставку в Європу й таким чином врятували.

Музеї тимчасово окупованого Росією Криму подали касаційну скаргу на рішення суду в Амстердамі (Нідерланди) про повернення скіфського золота в Україну.

Заборона розповідає про чергові спроби Росії присвоїти українську колекцію артефактів.


Росія виступила проти повернення скіфського золота в Україну

Музеї Криму подали касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду Амстердама щодо повернення скіфського золота Україні. Цей крок вони зробили в день, коли спливав термін оскарження рішення суду, повідомила заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

«Ми не здивовані, що російський окупант хоче продовжити свою брудну гру, щоб на якомога довше затягнути судовий процес, який вже триває сім років. Але скільки б це не тривало в часі, ми продовжимо захист своїх інтересів. Ми готові втретє довести приналежність артефактів до музейного фонду України вже у Верховному суді Королівства Нідерланди», — наголосила заступниця міністра МЗС України.

Так званий речник російського парламенту в Криму Володимир Константинов назвав рішення Апеляційного суду Амстердама «актом міжнародного розбою». «Ми будемо домагатись справедливості. Поки що — у європейських судах, на об’єктивність яких особливих надій немає», — заявив Константинов.

Читати більше новин в Telegram

Боротьба за скіфське золото: що відомо

Спірна, на думку країни-агресора, колекція скіфського золота — це 565 музейних експонатів, які привезли на виставку в Амстердам в музей Алларда Пірсона. Страхова вартість артефактів становить €10 мільйонів. Колекцію зібрали ще у 2013 році з п’яти українських музеїв: один розташований у Києві, а інші чотири в Криму. 

Нідерланди не визнали російську окупацію Криму, тому виникло питання, куди повертати колекцію після виставки. Країна-окупант заявила про свої права на експонати української виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі». Україна виступила проти незаконної передачі артефактів РФ. 

14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама постановив про повернення експонатів з кримських музеїв в Україну. Таке рішення ухвалили на основі конвенції ЮНЕСКО, за якою художні цінності повинні повернути суверенній державі, яка надала їх для тимчасової експозиції. 

28 березня 2017 року до Апеляційного суду Амстердама надійшла апеляція на рішення суду від представників тимчасово окупованих Росією кримських музеїв.

26 жовтня 2021 року, після років судового процесу, Апеляційний суд Амстердама підтвердив перше судове рішення, винесене в грудні 2016 року про те, що скіфське золото із чотирьох кримських музеїв мають повернути Україні. 

Після нової скарги, яку подали музеї тимчасового окупованого Криму 26 січня 2022 року, МЗС України заявило про готовність продовжувати боротьбу за експонати. Під час судових розглядів скіфське золото перебуває в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Раніше Заборона розповідала про допити слідчого комітету РФ щодо пошуку винних у факті вивезення скіфського золота з українського Криму до Європи.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору