Читаєте зараз
Супрун назвала шкільні лінійки «пережитком совєтської традиції»

Супрун назвала шкільні лінійки «пережитком совєтської традиції»

Сергій Сурепін

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що українським школам треба відійти від традиції проведення шкільних лінійок. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«Шкільні лінійки на 1 вересня – пережиток совєтської традиції, від якого давно час відійти в українських школах. У розвинених країнах немає виснажливого вишиковування, стояння під сонцем або дощем, вислуховування безкінечних напутніх промов. Адже це шкідливо передусім з медичної точки зору», – повідомила Супрун.

Вона також зауважила, що діти втрачають свідомість на шкільних лінійках щороку незалежно від того, чи проводяться вони на вулиці, чи в приміщенні: «Адже натовп людей, стояння на одному місці, спека чи задуха погано впливають на здоров’я. У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем».

За її словами, за будь-якої погоди – сонячної чи хмарної – є небезпечними ультрафіолетові промені, і їхня найбільша активність найчастіше припадає на час проведення шкільних лінійок. Усього 15 хвилин під їхнім прямим впливом збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору. Тінь від дерев, парасольок, тентів тощо не забезпечує повного захисту від сонця.

 

Читати більше новин в Telegram

Читайте також:

Поради Уляни Супрун. Про що розповідає в.о. міністра охорони здоров’я України

Тест: Чи змогли б ви замінити Супрун?

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій