Читаєте зараз
«Свобода Росії», «РДК» та «Сибірський батальйон» нібито ведуть бої у двох областях РФ: що відомо

«Свобода Росії», «РДК» та «Сибірський батальйон» нібито ведуть бої у двох областях РФ: що відомо

Ilona Kivva
Автор:

Бійці легіону «Свобода Росії», «РДК» та «Сибірського батальйону» 12 березня 2024 року, ймовірно, зайшли на територію Курської та Бєлгородської областей РФ, повідомили в легіоні «Свобода Росії».

«Як і всі наші співгромадяни, ми мріємо про Росію, звільнену від диктатури Путіна. Ми відбиратимемо у режиму нашу землю сантиметр за сантиметром. Росіяни спатимуть спокійно, не боятимуться дзвінка у двері, без побоювання говоритимуть те, що думають. Росіяни голосуватимуть за кого хочуть, а не за кого мають», – заявили представники підрозділу.

Російські пропагандисти-співучасники пишуть, що на кордоні начебто помітили декілька озброєних груп на пікапах, а на підході до кордону були танки. Підрозділи в рамках спільної операції буцімто взяли під контроль прикордонну Лозову Рудку в Білгородській області, а також Тьоткіно Курської області. Тривають бої.

Бійці «Сибірського батальйону», які теж беруть участь в операції, звернулись до росіян із закликом ігнорувати вибори президента, назначені на 17 березня.

«Бюлетені та виборчі дільниці в цьому випадку – фікція. Реально змінити життя на краще можна лише зі зброєю в руках. Кожен, хто не сприймає злиденне життя в тиранії, повинен зробити правильний вибір», – заявили вони.

«РДК», «Сибірський батальйон», «Легіон свобода» – це структури, які діють на території РФ автономно та виконують свої суспільно-політичні та програмні задачі, прокоментував представник пресслужби Головного управління розвідки України Андрій Юсов.

«Зрештою вони у себе вдома: це вже не перша операція цих підрозділів, а тепер, ймовірно, мова може йти про спільні операції цих структур на території Курської та Бєлгородської областей. Всі ці підрозділи ведуть активну публічну діяльність: ми вже чуємо заяви від них і вони ще будуть. Зараз відомо про запеклі бойові дії, відступ на окремих ділянках армії режиму Путіна, ситуація розвивається», – каже Андрій Юсов

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій