Читаєте зараз
Своє ім’я можна відправити у космос: NASA запустило незвичайну ініціативу

Своє ім’я можна відправити у космос: NASA запустило незвичайну ініціативу

Ilona Kivva
Автор:

Національне космічне агентство США у жовтні 2024 року планує відправити космічний корабель Europa Clipper на супутник Юпітера. Мета місії — визначити, чи є під поверхнею крижаного космічного тіла життя.

«Космічний корабель NASA виконає десятки близьких прольотів навколо супутника Юпітера Європи, збираючи детальні вимірювання для дослідження місяця. Космічний корабель, який перебуває на орбіті навколо Юпітера, здійснить майже 50 обльотів Європи на висотах найближчого зближення до 16 миль (25 кілометрів) над поверхнею, ширяючи над іншим місцем під час кожного прольоту, щоб сканувати майже весь Місяць», — кажуть в агентстві.

У рамках місії NASA запустило ініціативу «Послання у пляшці» (Message in a bottle). Суть у тому, що можна відправити своє ім’я чи друзів, чи навіть домашнього улюбленця. Його буде вигравірувано на спеціальному чипі, що полетить на Europa Clipper.

Це абсолютно безплатно через офіційний сайт НАСА. Потрібно вказати своє імʼя, прізвище, електронну пошту, країну проживання та індекс.

Після того, як усі імена будуть зібрані, технічні працівники Лабораторії мікропристроїв у Лабораторії реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії за допомогою електронного променя нанесуть їх на кремнієвий мікрочип розміром з копійки. Кожен рядок тексту менше ніж 1/1000 ширини людського волосся (75 нанометрів).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій