'
Читаєте зараз
Симуляція життя на Марсі: українець очолив дослідницьку станцію у США

Симуляція життя на Марсі: українець очолив дослідницьку станцію у США

Ilona Kivva
Автор:

Марсіанська дослідницька станція у пустелі Сан-Рафаель проводить геологічні та соціальні дослідження, симулюючи можливе життя астронавтів на поверхні Марса. Її керівником став український інженер Сергій Якимов, пише Голос Америки.

Групи дослідників на станції живуть у спеціальних модулях, харчуються овочами та фруктами із теплиці та виходять назовні лише у скафандрах. Раніше українець був учасником кількох таких експедицій.

Сергій Якимов мріє стати астронавтом і потрапити на Марс. Він закінчив Київський політехнічний інститут, а у 2015 році його відібрали у сотню претендентів для майбутнього польоту на Червону планету. Цю місію організовувала компанія з Нідерландів Mars One, яка зрештою збанкрутувала.

«Я все життя йду до цієї мрії. Але треба робити якісь кроки. Проживаючи в Америці вже декілька років, я працював інженером в маленькій компанії, але працювати там у сфері польотів людини в космос я все ще не міг. І тут була така можливість долучитися до цієї справи на станції», — розповів Якимов.

Пустельна дослідницька станція у США створена громадською організацією — «Марсіанським товариством», яке фінансується різними донорами. Серед них мільярдери Джеф Безос та Ілон Маск.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій