Читаєте зараз
Із окупованого Криму експортують зерно до Сирії

Із окупованого Криму експортують зерно до Сирії

Сергій Сурепін

Із липня 2017 року по травень 2018 року з окупованого Криму до Сирії поставили не менш ніж 170 тиcяч тонн зерна. Про це повідомило інформаційне агенство Reuters.

Заступник прем’єр-міністра Криму Георгій Мурадов нагадав, що РФ не підтримує режим санкцій проти Сирії. Завдяки цьому країни можуть «вільно працювати». Журналісти повідомили, що Сирія через бойові дії страждає від нестачі пшениці, а західні трейдери відмовилися працювати з президентом країни Башаром Асадом.

Також стало відомо, що низка суден доставили зерно з Криму до сирійського порту Тартус, де у РФ є військово-морська база. Інші вантажі пішли до Лівану, після чого були перенаправлені до Сирії. При цьому сирійська влада не може заплатити за зерно з Криму грошима, тому розраховуються оливковою олією й овочами.

Разом з цим Міністерство сільського господарства РФ повідомило, що це стало можливим завдяки кращим врожаям на тлі держпідтримки регіону з РФ. Також джерела Reuters повідомили, що торгівля з сирійськими кораблями та іншими суднами, внесеними до чорного списку, дозволяє Криму відвантажити зерно, яке йому більше нікуди поставити через санкції.

Зараз Крим збирає близько 1,4 мільйона тонн зерна в рік, з яких 1 мільйон тонн — експортний потенціал. У 2018 році врожай на анексованому півострові може скоротитися через посуху. Україна вважає, що поставки з Криму порушують західні санкції, тому подала скаргу до Міжнародної морської організації, яка базується в Лондоні.

Читати більше новин в Telegram Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій