Читаєте зараз
Термінали Starlink доступні будь-якій країні на чорному ринку: чим це загрожує

Термінали Starlink доступні будь-якій країні на чорному ринку: чим це загрожує

Ilona Kivva
Автор:

Супутники Starlink компанії бізнесмена Ілона Маска SpaceX можна придбати в країнах, з якими не укладено угоди на використання. Серед них – Судан, Ємен та Південна Африка, пише Bloomberg.

Держави відомі своїми репресивними й тоталітарними режимами. Технологій Starlink здебільшого потребують регіони з поганим інтернет-зв’язком. У Судані, де понад рік триває громадянська війна, повстанці використовують розробку SpaceX для своєї логістики. Звичайного інтернету в країні немає вже кілька місяців. 

Термінали потрапляють і до Венесуели, на яку накладені санкції США. Водночас на мапі інтернет-покриття мережі не вказано, що у цій країні мають працювати супутники. У Південній Африці старлінками торгують через спеціальні групи у соцмережах. Продавці пропонують купити супутники, активовані в сусідньому Мозамбіку, де їх використання легальне.

Можна оминути заборону, сплативши за модем за допомогою міжнародної карти. Аналогічні дії роблять ритейлери по всьому світу. Фахівці з питань безпеки Австралійського інституту занепокоєні цим. Ніхто не несе відповідальності за те, хто має доступ до терміналів і як їх використовують, кажуть спеціалісти.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій