Читаєте зараз
TikTok дозволить батькам контролювати акаунти дітей: як працюватиме нова функція

TikTok дозволить батькам контролювати акаунти дітей: як працюватиме нова функція

Анастасія Бодюл
  • В застосунку можна буде створювати список хештегів, відео за якими не відображатимуться.
  • Діти отримають сповіщення про вибрані фільтри й можуть просто не погоджуватися на блокування тем.
  • Раніше батьки могли встановлювати обмеження лише на технічні налаштування.

Компанія TikTok пішла на компромісне рішення після гучної критики спільноти. Річ у тім, що серед інших небезпечних тем та пропаганди велику популярність серед молодшої аудиторії набули відео про розлади харчової поведінки. Причому здебільшого ці відео носять не допоміжний характер, а навпаки — шкодять психічному стану.

Заборона розповідає про зміни у соцмережі.


Батьківський контроль: що означає

У Тіктоці запустили нову функцію для батьків — можливість фільтрувати відео, які можуть бачити діти. Користувачі створюватимуть список заборонених хештегів, контент з якими не відображатиметься, пише Sky News.

«Ми хотіли переконатися, що у нас є правильний баланс прагматизму та прозорості, щоб дозволити сім’ям вибрати найкращий варіант. Ми також хотіли впевнитися, що поважаємо права молоді. Тому за замовчуванням підлітки можуть переглядати заборонені хештеги, які додали їхні батьки», — розповіла керівниця відділу висвітлення продуктів компанії Жюлі де Байєнкур.

Ця функція є доповненням до сімейного профілю в програмі: він дозволяє дорослим пов’язувати свій та дитячий акаунти. Раніше батьки могли встановлювати лише ліміт часу використання екрана та інші налаштування. Остаточний контроль над сторінкою лишається у руках власника: підлітки зможуть просто не погоджуватися на обмеження.

Читати більше новин в Telegram

Скандал у Тікток: поширення хештегів про РХП

Нововведення запровадили після того, як компанія зіткнулася з критикою: дітям демонструвалися відео про самоушкодження та розлади харчової поведінки. Аби обійти модерацію, автори такого контенту використовували хештеги з дещо зміненим написанням.

У технічній підтримці Тікток заявили, що видалили всі відео, які пропагують нездорове скидання ваги та дієти, що можуть зашкодити здоров’ю. Проте дослідження Центру протидії цифровій ненависті за грудень 2022 року показало, що 56 пов’язаних із темою хештегів все ще діяли. Лише сім із них видалили у березні 2023 року. 

Платформа рекомендувала подібні відео в середньому кожні 39 секунд і алгоритм був агресивнішим для вразливих користувачів. Відео зі шкідливими хештегами зібрали загалом понад 14.8 млрд переглядів. 91% з них припадає на користувачів віком до 24 років.

Раніше Заборона розповідала про розміщення пропаганди ІДІЛ в Тіктоці. Бойовики застосовують легальні алгоритми соцмережі, аби поширювати свою ідеологію.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій