'
Читаєте зараз
Трамп фактично закликав вбити генерала США, який є другом Залужного

Трамп фактично закликав вбити генерала США, який є другом Залужного

Анастасія Бодюл
  • 45-й американський президент виклав пост зі звинуваченнями у зраді Марка Міллі, у якого в вересні 2023 року закінчується термін повноважень на посаді очільника обʼєднаного комітету начальників штабів США.
  • Заяви Трампа стосуються справи про штурм Капітолія 6 січня 2021 року — генерал нібито самовільно спілкувався з Китаєм після заворушень. 
  • Допис може бути становити реальну загрозу. У 2018 році послідовник Трампа розіслав бомби громадським діячам і медіа, яких політик критикував.

Під час заворушень у Капітолія після програшу Трампа Джо Байдену в президентських перегонах генерал Марк Міллі мав кілька розмов з елітою американського політикуму та військовими. Він також спілкувався з колегою з Китаю, на що мав дозвіл від Білого дому.

Заборона розповідає про черговий скандал за участі одіозного республіканця, який має кілька серйозних звинувачень й водночас є лідером партійних праймеріз.

Дональд Трамп: погрози Марку Міллі

45-й президент Сполучених Штатів Дональд Трамп опублікував у своїх соцмережах пост, де прямо натякнув, що американський генерал Марк Міллі заслуговує на смерть, пише The Atlantic.

«Якщо інформація правильна, Міллі насправді мав справу з Китаєм, щоб попередити їх про думки президента. Це настільки кричущий вчинок, що в минулі часи покаранням була б смерть! Війна між Китаєм і США могла бути результатом цього зрадницького акту», — наголосив Трамп у дописі на своєму сайті Truth Social.

Один із прибічників республіканця в Конгресі вже повторив те ж саме підбурювання до насильства. Республіканець Пол Госар з Аризони написав у своєму інформаційному бюлетені, що в кращому суспільстві таких, як генерал Міллі, вішають.

Читати більше новин в Telegram

Такий тип підбурювання, зазначають в The Atlantic, називається стохастичним тероризмом — впливова особа з великою кількістю прихильників демонізує людину або групу людей. Велика ймовірність того, що невелика кількість послідовників сприйме ці слова буквально, тобто як наказ до дії.

Один із прикладів стався у 2018 році: фанат Трампа Сезар Сайок розіслав трубні бомби громадським діячам і медійній організації, яких 45-й президент найчастіше критикував на своїй сторінці у Twitter. Тоді ніхто не загинув лише через погано зроблену вибухівку.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний називає Міллі своїм другом, і це взаємно. Американський генерал неодноразово в інтерв’ю виступав палким адвокатом українців та армії.

Генерал США: справа про штурм Капітолія

Погрози Трампа надійшли після того, як видання The Atlantic опублікувало статтю про Марка Міллі: журналісти докладно описали способи, якими він намагався протидіяти 45-му президенту.

Незадовго після того, як натовп прихильників Трампа 6 січня 2021 року штурмував Капітолій, генерал поговорив зі спікером Ненсі Пелосі: вона дедалі більше хвилювалася, що президент застосує військову силу. Проте Міллі запевнив її, що може зупинити політика.

Того ж дня він запропонував гарантії китайському колезі. Після розмови Міллі скликав зустріч з вищим командуванням збройних сил у Пентагоні: на ній мали б розглянути давні процедури запуску ядерної зброї. Він нагадав командирам, що лише президент може віддати наказ про такий удар, але без погодження генерала він не дійсний.

Раніше Заборона розповідала про вирок Дональду Трампу у громадянському позові. Бізнес-імперію політика визнали шахрайською схемою.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій