Трамп міг забрати з Білого дому таємні документи про ядерну зброю 

Ilona Kivva
Автор:
  • Міністерство юстиції США підозрює 45-го президента США у незаконному зберіганні надсекретних документів.
  • У рамках розслідування ФБР провели обшук у маєтку Дональда Трампа у Флориді.
  • Спецагенти могли бути знайти матеріали з найбільшим грифом таємності, які стосуються ядерного озброєння.

Попередник Джо Байдена, ймовірно, перевіз у власний маєток таємні документи про ядерну зброю. В архіві можуть знаходитися деталі перемовин з Північною Кореєю та матеріали радіорозвідки.

Заборона розповідає про можливе порушення державної таємниці.

Обшуки у маєтку Дональда Трампа: подробиці

Національне управління архівів та документації США ще у лютому 2022 року нібито вилучило в 45-ого президента США 15 коробок з записами та іншими документами, які той мав повернути агентству після завершення своєї каденції, повідомляє The Washingron Post з посиланням на власні джерела. В архівах, зокрема, була офіційна кореспонденція Трампа з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, а також матеріали радіорозвідки.

«Мін’юст розпочав розслідування. Воно зосереджене на тому, чи колишній президент або його помічники приховували секретні чи інші урядові матеріали, які мали бути повернуті», — кажуть люди, знайомі з розслідуванням.

У рамках справи 8 серпня 2022 року Федеральне бюро розслідувань провело обшук у маєтку експрезидента Мар-а-Лаго у Флориді. ФБР шукали секретні документи, що стосуються ядерної зброї. The Washington Post підкреслює, що Міністерство юстиції та ФБР відмовилися від коментарів, речник Трампа взагалі не відповів на запит про коментар.

Читати більше новин в Telegram

Матеріали про ядерну зброю зазвичай доступні невеликій кількості урядовців. Оприлюднення подробиць про американську зброю може стати розвідувальною дорожньою картою для тих, хто прагне створити способи протидії. Крім того, інші країни можуть розглядати розкриття своїх ядерних секретів як загрозу.

Раніше Заборона розповідала про гучну справу журналістки Керол Кадвалладр проти мільйонера Арона Бенкса. Бізнесмен звинувачував медійницю у нібито наклепі через її публічні заяви щодо роботи бізнесмена на інтереси Кремля.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору