Читаєте зараз
Трамп переміг на кокусах в Айові: чому це важливо

Трамп переміг на кокусах в Айові: чому це важливо

Ilona Kivva
Автор:

45-й президент США Дональд Трамп 15 січня переміг на перших республіканських президентських кокусах в Айові (як праймеріз, але з громадським обговоренням, функція та ж сама), пише BBC.

Після підрахунку 95% голосів Трамп отримав 51% підтримки виборців. Губернатор Флориди Рон ДеСантіс опинився на другому місці з 21% підтримки. Результат колишньої представниці США в ООН Ніккі Гейлі – 19%. 

Підприємець Вівек Рамасвамі, який висловлювався проти України, набрав менше 8% і вибув. У промові до прихильників він підтримав кандидатуру Трампа.

Результати в Айові грають вкрай важливу роль у боротьбі за президентський пост. Так, Трамп набрав найбільшу кількість голосів у всіх 99 округах штату, крім одного: там він програв на один голос. Раніше ніхто не перемагав у змаганнях в регіоні більше ніж на 12 пунктів.  Перевага експрезидента-республіканця натомість наближається до 30%.

ВВС перемогу республіканця називають «чудернацьким поворотом», адже три роки тому він завершив свій перший президентський термін на неоднозначній ноті. А його кампанія, щоб оскаржити свою поразку від демократа Джо Байдена, завершилася бунтом у Капітолії. За ці дії Трампу загрожує дві кримінальні справи. Проте це не завадило політику отримати високу підтримку від виборців.

Результати в Айові, на думку аналітиків, дозволять колишньому президенту ще більше «направити вогонь» на президента Джо Байдена. Проте демократи, схоже, схвалюють це протистояння, як і можливість скористатись вразливими місцями Трампа.

Айова завжди голосує першою (склалося історично). Далі проводять вибори у Нью-Гемпширі. Там конкуренцію Трампу може скласти Ніккі Гейлі.

Результати голосування у двох штатах вкрай важливі — переможці отримують не тільки увагу медіа, а й підтримку фінансових донорів. Крім цього, репутація лідера може вплинути на виборців в інших місцях.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій