Читаєте зараз
Трампа визнали винним у справі проти Стормі Деніелс: що буде з виборами

Трампа визнали винним у справі проти Стормі Деніелс: що буде з виборами

Ilona Kivva
Автор:

Суд присяжних у Нью-Йорку визнав 45-ого президента США Дональда Трампа винним у 34 епізодах. Йдеться про звинувачення у справі про фінансові махінації при виплатах порноакторці Стормі Деніелс. Вирок політику оголосять 11 липня.

Це вперше в історії США суд виніс обвинувальний вердикт у кримінальній справі проти колишнього президента. Кожен із 34 випадків фальсифікації звітності може призвести до тюремного ув’язненням строком до чотирьох років – у сумі це становитиме 136 років. 

Після виходу із зали засідань Дональд Трамп заявив журналістам, що вердикт присяжних – це далеко не кінець. 

«Це далеко не кінець. Ми продовжуватимемо боротися, ми боротимемося до кінця, і ми переможемо, тому що наша країна перетворилася на пекло», — сказав 45-й президент. 

Адвокат Трампа Тодд Бланш заявив, що подасть апеляцію на рішення суду присяжних.

Дональда Трампа звинувачують у фальсифікації документів, повʼязаних із прихованим платежем колишній зірці порнофільмів Стормі Деніелс.

Колишній агент Дональда Трампа Майкл Коен стверджує, що йому було наказано заплатити Деніелс $130 000 в обмін на її мовчання щодо ймовірного роману з паном Трампом. Приховані платежі не є незаконними, проте прокуратура звинувачує кандидата в президенти в невідповідному записі відшкодування. Їх проводили як судові витрати.

При цьому, навіть якщо Трампа засудять до увʼязнення, він все одно зможе брати участь у передвиборчій кампанії. Законодавство США для цього не передбачає ніяких обмежень.

«Існує кілька аргументів стосовно того, чи повинен кандидат в президенти, якому пред’явлені обвинувачення або який залучений в поточну судову справу, й надалі брати участь у виборчій кампанії. Але всі вони засновані на моралі, судженнях і ставленні до чогось, а не на ухвалених законах або процедурних бар’єрах», — пояснила доцентка політології в університеті Індіанаполіса Лора Мерріфілд Вілсон.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій