Now Reading
Три білборда на вокзалi, Київ. Активістам заборонили говорити про проблеми переселенців

Три білборда на вокзалi, Київ. Активістам заборонили говорити про проблеми переселенців

Автор:

Ця історія гідна окремої кінодрами. Співробітники благодійного фонду Stabilization Support Services, який займається низкою соціальних програм в Україні, вирішили привернути увагу до проблеми пенсіонерів, що зареєстровані на окупованих територіях, і вибрали для цього механізм, описаний в оскароносному фільмі «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі». Вони розробили публічну кампанію, що мала на метi розміщення в центрі Києва трьох білбордів поспіль з серією гасел. Вони виглядають так:

Законопроект №6692 передбачає створення механізму виплати пенсій громадянам України, які проживають на тимчасово непідконтрольній території, і врегулювання труднощів з виплатою пенсій переселенцям.

Координатори кампанії, розповідає виконавча директорка фонду Ольга Іванова, знайшли три білборди, що стоять поспіль, в районі залізничного вокзалу Києва, узгодили зміст із «Преміум Медіа Груп» – компанією, яка займається розміщенням, – і сплатили за них за комерційною ціною.

«Але в день встановлення нам написали, що текст треба змінити, бо ми брешемо», – говорить Ольга.

У розпорядженні Заборони є листування співробітників фонду з посередником між замовником та компанією, що розміщує зовнішню рекламу, Оленою Безрекою. 7 березня, в день запланованого розміщення білбордів, вона написала наступне: «Город не разрешает размещать нам такой сюжет, т.к. он вводит в заблуждение потребителя. Глядя на него, можно предположить, что в стране никому не платят пенсии, а это не так. Вы может его перефразировать или заменить?»

Безрека не відповіла на запитання замовників про те, хто конкретно «в місті» і з якої причини заборонив розміщувати такі білборди. І незабаром написала, що збільшила вже сплачену вартість у зв’язку з тим, що вважає рекламу не комерційною, а політичною.

«По вашему размещению – изначально мы просчитывали стоимость плоскостей на март под коммерческое размещение (со скидками). Так как сюжеты не коммерческие, а политические, стоимость размещения пересчитана по прайсу», – написала посередниця.

Співробітники фонду вважають, що гасла трьох білбордів не є політичними як мінімум з тієї причини, що розміщує їх громадська організація на основі висновків міжнародних гуманітарних фондів і досліджень, що демонструють реальну проблему з виплатами пенсій жителям окупованих територій і переселенцям. Натомість в компанії «Преміум Медіа Груп» відмовилися повертати вже заплачені за розміщення гроші.

В кінці березня, каже Іванова, благодійний фонд подав до Господарського суду Києва позов до «Преміум Медіа Груп» на більш ніж 50 тисяч гривень.

Крім того, фонд вирішив вийти з ситуації і придумав іншу концепцію: співробітники розмістили на сітілайтах в центрі Києва серію зображень видатних уродженців Донбасу – Василя Стуса, Володимира Сосуюри і Анатолія Солов’яненка – з написом «Йому б ви теж не дали пенсiю? Пiдтримай законопроект №6692».

 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Scroll To Top