'
Читаєте зараз
Три білборда на вокзалi, Київ. Активістам заборонили говорити про проблеми переселенців

Три білборда на вокзалi, Київ. Активістам заборонили говорити про проблеми переселенців

Katerina Sergatskova

Ця історія гідна окремої кінодрами. Співробітники благодійного фонду Stabilization Support Services, який займається низкою соціальних програм в Україні, вирішили привернути увагу до проблеми пенсіонерів, що зареєстровані на окупованих територіях, і вибрали для цього механізм, описаний в оскароносному фільмі «Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі». Вони розробили публічну кампанію, що мала на метi розміщення в центрі Києва трьох білбордів поспіль з серією гасел. Вони виглядають так:

Законопроект №6692 передбачає створення механізму виплати пенсій громадянам України, які проживають на тимчасово непідконтрольній території, і врегулювання труднощів з виплатою пенсій переселенцям.

Координатори кампанії, розповідає виконавча директорка фонду Ольга Іванова, знайшли три білборди, що стоять поспіль, в районі залізничного вокзалу Києва, узгодили зміст із «Преміум Медіа Груп» – компанією, яка займається розміщенням, – і сплатили за них за комерційною ціною.

«Але в день встановлення нам написали, що текст треба змінити, бо ми брешемо», – говорить Ольга.

У розпорядженні Заборони є листування співробітників фонду з посередником між замовником та компанією, що розміщує зовнішню рекламу, Оленою Безрекою. 7 березня, в день запланованого розміщення білбордів, вона написала наступне: «Город не разрешает размещать нам такой сюжет, т.к. он вводит в заблуждение потребителя. Глядя на него, можно предположить, что в стране никому не платят пенсии, а это не так. Вы может его перефразировать или заменить?»

Безрека не відповіла на запитання замовників про те, хто конкретно «в місті» і з якої причини заборонив розміщувати такі білборди. І незабаром написала, що збільшила вже сплачену вартість у зв’язку з тим, що вважає рекламу не комерційною, а політичною.

«По вашему размещению – изначально мы просчитывали стоимость плоскостей на март под коммерческое размещение (со скидками). Так как сюжеты не коммерческие, а политические, стоимость размещения пересчитана по прайсу», – написала посередниця.

Співробітники фонду вважають, що гасла трьох білбордів не є політичними як мінімум з тієї причини, що розміщує їх громадська організація на основі висновків міжнародних гуманітарних фондів і досліджень, що демонструють реальну проблему з виплатами пенсій жителям окупованих територій і переселенцям. Натомість в компанії «Преміум Медіа Груп» відмовилися повертати вже заплачені за розміщення гроші.

В кінці березня, каже Іванова, благодійний фонд подав до Господарського суду Києва позов до «Преміум Медіа Груп» на більш ніж 50 тисяч гривень.

Крім того, фонд вирішив вийти з ситуації і придумав іншу концепцію: співробітники розмістили на сітілайтах в центрі Києва серію зображень видатних уродженців Донбасу – Василя Стуса, Володимира Сосуюри і Анатолія Солов’яненка – з написом «Йому б ви теж не дали пенсiю? Пiдтримай законопроект №6692».

 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій