'
Читаєте зараз
У Чернігові чоловіка прив’язали до ганебного стовпа за вандалізм пам’ятника Небесній Сотні

У Чернігові чоловіка прив’язали до ганебного стовпа за вандалізм пам’ятника Небесній Сотні

Роман Губа
Автор:

20 липня на Facebook-сторінці чернігівця Олександра Тарнавського почалась пряма відео-трансляція з вулиці міста з назвою «затриманий чернігівський ватнік».

https://www.facebook.com/TarnavskyiOleksandr/videos/198734884129487/

На відео був чоловік, якого прив’язали до пішохідного стовпа. До грудей у нього була прикріплена табличка з написом «Я – ватник». Оператор відео стверджував, що прив’язаний зруйнував пам’ятник Небесній сотні, а до цього перебував у місці позбавлення волі за зґвалтування дітей.

«Поліція його вже затримала за те що він зруйнував пам’ятник Небесній сотні. Він проситься в Росію. Його відпустили під особисте зобов’язання. Якісь добрі люди його прив’язали, вказали на табличці, що він “ватник”, що він “опущений” і зіпсував стелу Небесній Сотні, і прохання плюнути йому в обличчя. Для трансляції зроблю це ще раз», — з цими словами оператор плює чоловікові в обличчя.

Невдовзі перехожі викликали поліцію і намагалися вступитися за прив’язаного. У розмові з перехожими автор відео зізнається, що він  один з тих, хто прив’язав чоловіка.

Читати більше новин в Telegram

«Ми за пам’ятник прив’язали. Ми в сукупності прив’язали. Викликайте поліцію. Одні юристи тут підходять, розказують що нас посадять». (з 3:05 – 3:20).

16 липня на сторінці «Поліція Чернігівщини» з’явилася інформація про затримання містянина, який кидав пляшки в пам’ятник Героям Небесної Сотні. Поліція також вказала, що він нещодавно звільнився з місць позбавлення волі, де відбував покарання за зґвалтування неповнолітніх. За словами автора відео, саме цього чоловіка прив’язали до знака.

Чернівський сайт ЧЕline писав, що чоловік розбивав пляшки об стелу Небесній Сотні і мав при собі аркуш зі зверненням. У ньому він вказав, що є росіянином за походженням і просить надати притулок у Росії.

Хто прив’язував?

Автор трансляції Олександр Тарнавський – мешканець Чернігова. На фото профілю він одягнений у футболку з символікою полку «Азов». На сайті телеканалу «Новий Чернігів» є сюжет із участю Тарнавського, в якому його називають добровольцем полку «Азов».

Раніше від претендував на посаду директора міського молодіжного центру і брав участь в мітингах власників зброї. Також він є одним з співзасновників громадської організації «Правий сектор – Північ».

Що каже поліція?

За словами офіцера прес-служби патрульної поліції Чернівської області Віталія Копистко, патруль приїхав на місце за телефонним викликом і одразу звільнив прив’язаного. Йому надали медичну допомогу. На місці нікого затримано не було.

«Молоді люди на місці запевняли поліції і журналістів, що це (прив’язання) сталося за ініціативою самого чоловіка. За іншою версією, якісь люди його прив’язали. Наскільки це правда – з’ясують слідчі», — повідомив Копистко.

Оновлення

Заборона зв’язалась із Олександром Тарнавським, автором відео. Він підтвердив, що був присутній під час прив’язування чоловіка до стовпа, але особисто цього не робив. Тарнавський розповів, що раніше служив в «Азові», під час Євромайдану був співзасновником «Правого сектору – Північ», але зараз стосунку до організації не має.

За словами автора відео, вперше він зустрів цього чоловіка кілька днів тому, коли він кидав пляшки у стелу Небесної сотні.

«Я думав, що він сяде, бо він до цього скоював злочини. Але сьогодні з друзями я його зустрів біля відділку поліції. ВІн сидів на сходах і знову писав своє звернення щодо позбавлення громадянства.  Ми вирішили дізнатися, що за прикол, чому його відпустили. Як виявилось пізніше – поліція не змогли виконати свою роботу і кваліфікувати цей злочин», – розповів Тарнавський.

«Ми підійшли до нього поговорити. І ця людина каже, пройдемо в лісосмугу – ви мене вб’єте. Бо я знаю, що я заслужив смерть і ви мене по-тихому вб’єте. А я кажу йому, що я за його вбивство, але якби це було за законом, якби він був сепаром з автоматом».

Тарнавський стверджує, що чоловік сам попросив його прив’язати із таким написом. Але каже, що цей момент на відео не потрапив.

«Він сказав що якщо ми не хочемо його вбивати, то обираю собі таку міру покарання – можете мене до стовпа прив’язати з написом таким-то таким-то.  Він говорив поліції, що це справді його бажання», — стверджує автор відео.

Тарнавський гадає, що поліція матиме до нього питання, але вважає, що нічого протизаконного він не зробив.

За словами Тарнавського, зараз він не є членом жодної організації.  Проте відповідальність за інцидент взяла на себе організація «Національні дружини». Про це вони написали на своїй сторінці у Facebook.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій