Читаєте зараз
У Черкасах 10 років будують дзвіницю-голуба. Кому це треба?

У Черкасах 10 років будують дзвіницю-голуба. Кому це треба?

Роман Губа
Автор:

У Черкасах майже 10 років будують дзвіницю у формі голуба з короною на голові. Повідомляється, що роботи ведуться під патронатом УПЦ (МП).

Заборона знайшла контакти автора цього проекту та розпитала його, звідки виникла ідея супер-голуба та чому затягнулося його будівництво.

 

Photo: facebook / Юрій Гудименко

Що сталося?

З 2008-го року в Черкасах будують дзвіницю у формі голуба. Нині збудовано понад 35 метрів будівлі зі 136 запланованих. Автором проекту став митрополит УПЦ (МП) Черкаський і Канівський Софроній.

 

Photo: www.religion.in.ua

Що говорить автор макету?

«Не по моїй волі дзвіниця виникла в мене в голові, – каже митрополит Черкаський і Канівський Софроній. Цей голуб не давав мені спокою багато часу. Коли він мені з’явився, я почав робити макети. Невдовзі я почав його будувати й цей голуб покинув мою голову.

Це буде не лише дзвіниця у голуба є хвіст, і в цій частині я вирішив зробити гуртожиток та їдальню для дітей сиріт, яким я збудував школу. Уже збудована їдальня і внизу амфітеатр на 800 душ, але він ще не дороблений. Немає кому будувати – усі поїхали в Польшу. Я ходив, шукав. Усі поїхали».

Та, незважаючи на брак робочої сили, Сафроній стверджує, що будівництво триває.

«Цього року з квітня продовжується робота. Один поверх має вісім метрів. Ще залишилося збудувати два поверхи, а потім уже буде металева конструкція – голова, шия голуба. На 80 метрі будуть висіти колокола. Голова буде на висоті 136 метрів. Ще там буде годинник. Будуємо все на копійки, що я збираю від віруючих. Ніхто більше не допомагає на диво-колокольню, яка буде слугувати для області й міста залучати туристів», – додає митрополит.

 

 

Що говорить влада?
Головний архітектор Черкас Віталій Чернуха відмовився коментувати ситуацію довкола диво-дзвіниці й порадив звертатися до обласного архітектора.

«У мене контролюючих функцій немає, – сказав він. З 2008-го року вони переведені на ДБК (державний архітектурно-будівельний контроль, – ред.)», – додав він і поклав слухавку.  

 

Photo: facebook / Юрій Гудименко

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій