'
Читаєте зараз
У Чорному морі пошкоджено патрульний корабель РФ

У Чорному морі пошкоджено патрульний корабель РФ

Ilona Kivva
Автор:

На зовнішньому рейді поблизу тимчасово окупованого Севастополя 11 жовтня 2023 року підірвався патрульний корабель Чорноморського флоту Росії «Павел Державин». Вибухи пролунали близько 10 години ранку. 

Цю інформацію вже 12 жовтня офіційно підтвердив речник ВМС ЗСУ капітан Дмитро Плетенчук. Наскільки сильно, та яким чином було пошкоджено судно, він не уточнив.

Корабель «Павел Державин»

«Я не можу надати ніякої інформації щодо обставин цього інциденту, назвімо це так, але факт такий є. ‘Павел Державин’ є кораблем російського флоту, хоча український мав корабель з такою ж назвою. Наскільки я пам’ятаю, ще до війни був такий цікавий момент. Я можу лише зазначити, що це не український корабель», — сказав капітан.

За неперевіреною інформацією, корабель міг підірватися на морській міні, адже вдень у морі біля Севастополя помітили мінний тральщик.

«Павел Державин» — патрульний корабель проєкту 22160 класу «Василий Быков». Судна призначені для охорони та захисту морських зон, супроводу інших кораблів, пошуково-рятувальних робіт. На озброєнні стоїть 76-мм артилерійські установки АК-176МА, багатоканальний зенітний ракетний комплекс Штиль-1, ЗРК ближньої дії та два малогабаритні дистанційно-керовані гранатометні комплекси ДП-65.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій