'
Читаєте зараз
У Франції батьки контролюватимуть Instagram і TikTok дитини

У Франції батьки контролюватимуть Instagram і TikTok дитини

Ilona Kivva
Автор:
  • Французьким дітям заборонено користуватися соцмережами, але практиці ця норма не працює — реєструються навіть восьмирічні.
  • Влада країни почала масштабну кампанію, щоб запобігти надмірному впливу ресурсів на дітей. Сенат вже ухвалив закон про обмеження віку. 
  • Деякі компанії самостійно вводять батьківський контроль. Так, TikTok дозволив пов’язувати акаунти та контролювати контент. 

Французький закон про перевірку віку вимагає, аби батьки давали згоду на реєстрацію дитини до 15 років. Як саме буде реалізовано обмеження — незрозуміло, але всі зобов’язання поклали на компанії. Також батьки зможуть тимчасово блокувати акаунти та встановлювати обмеження на час перебування у застосунку.

Заборона розповідає про ухвалений у Франції закон.


Соцмережі для дітей до 15 років: рішення Парижу

У Франції до 13 років заборонено користуватися соціальними мережами. На практиці ця норма не працює: середній вік реєстрації в Snapchat і Instagram серед дітей складає 10-14 років, а деякі створюють акаунти ще у вісім років, пише France24.

Щоб виправити це, сенат країни ухвалив закон, який зобовʼязує соцмережі перевіряти вік користувачів. Він, серед іншого, передбачає, що діти до 15 років можуть користуватися такими ресурсами тільки після згоди батьків чи офіційних опікунів. Також дорослий зможе відправити запит на тимчасове блокування облікового запису. Соцмережі повинні будуть пропонувати засоби для обмеження часу перебування дітей.

Компаніям дадуть рік, щоб впровадити інструменти для реалізації норми. Ще два роки вони матимуть для перевірки вже існуючих акаунтів на вік. Після завершення цього періоду за виявлені порушення штрафуватимуть на суму до 1% від їхнього світового доходу. 

Читати більше новин в Telegram

Для розуміння, тільки на Інстаграмі у 2022 році Meta заробила близько $51.4 млрд — це майже 45% від загального доходу компанії. Якщо рахуватимуть по окремих застосунках, то доведеться заплатити до $514 млн, а якщо по загальному доходу компанії — трохи більш як $1 мільярд. 

У такого обмеження кілька цілей:

  • зменшити звикання дітей до платформ;
  • знівелювати нав’язування недосяжних ідеалів краси;
  • запобігти кіберпереслідуванням;
  • запобігти поширенню та продукуванню дитячої порнографії.

Зазначимо, що документ ще не набув чинності — перед цим рішення має також затвердити Європейська комісія після перевірки на відповідність законодавству.

Цікаво! Це не єдиний акт, який стосується Інтернету та дітей. На розгляді парламенту Франції також перебуває проєкт закону щодо обмеження прав батьків на публікацію фотографій дітей без їхньої згоди. Також розглядається документ, який вимагатиме від порносайтів перевіряти вік користувачів.

Батьківський контроль у TikTok: як це працює

У Тіктоці запустили нову функцію для батьків, яка дозволяє фільтрувати відео, які можуть бачити діти. 

Система проста: 

  • батьки можуть створити список заборонених хештегів;
  • після цього контент, який ними промаркований, не відображатиметься в стрічці неповнолітніх.

«Ми хотіли переконатися, що у нас є правильний баланс прагматизму та прозорості, щоб дозволити сім’ям вибрати найкращий варіант. Ми також хотіли впевнитися, що поважаємо права молоді. Тому за замовчуванням підлітки можуть переглядати заборонені хештеги, які додали їхні батьки», — розповіла керівниця відділу висвітлення продуктів компанії Жюлі де Байєнкур.

Функція є доповненням до сімейного профілю в програмі. Він дозволяє дорослим пов’язувати свій та дитячий акаунти. При цьому остаточний контроль над сторінкою лишається у руках власника: підлітки зможуть просто не погоджуватися на обмеження.

Раніше Заборона розповідала про кампанію FreetheNipple. Бан на оголені жіночі груди існувала в Facebook ще з моменту створення соціальної мережі, але офіційною стала тільки у 2015 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій