'
Читаєте зараз
У Франції податкова ловить ухилянтів за допомогою Google: як це працює

У Франції податкова ловить ухилянтів за допомогою Google: як це працює

Ilona Kivva
Автор:
  • Компанія Google розробила високотехнологічне програмне забезпечення, призначене для податкової служби.
  • Його запустили у роботу у дев’яти регіонах Франції, що допомогло поповнити бюджет на €10 мільйонів.
  • Програма зазнає доопрацювань і буде запроваджена в усіх адміністративних суб’єктах.

У Франції податкова служба експериментально використала штучний інтелект. Метою було перевірити незадекларовані басейни у приватних маєтках, власники яких таким чином уникають сплати податків. Програма опрацювала дані і самостійно виявила понад 20 000 порушників.

Заборона розповідає про технологічне нововведення у Франції.


Податкова програма від Google: що за система

Світовий техногігант разом з французькою консалтинговою компанією Capgemini створили комп’ютерну систему, призначену для податкової служби. У Франції використали її у якості експерименту й отримали несподіван по великийрибуток, пише BBC.

Програмне забезпечення було розроблене на основі штучного інтелекту. Податківці використали його, щоб знайти незареєстровану нерухомість у дев’яти регіонах країни. Так, за допомогою аерофотознімків ШІ самостійно розпізнав басейни на території приватних будинків та перевірив через базу, які з них не були задекларовані. Це дозволило поповнити бюджет країни на €10 мільйонів.

Справа в тому, що у Франції наявність басейну значно підвищує вартість нерухомості, а відповідно і податок на неї, тому, за законодавством, пули підлягають обов’язковому декларуванню. Середній басейн площею 30 квадратних метрів оподатковується в розмірі €200 на рік, зазначають у Le Parisien.

Читати більше новин в Telegram

Під час пандемії коронавірусу у Франції різко зріс попит на них, адже багато людей працювали вдома. Однак більшість уникала офіційної реєстрації такого придбання і ухилялися від сплати податку. 

Програму вже готують до запуску по всій країні. Податкові органи вважають, що вона може бути використана також для пошуку прибудов, внутрішніх двориків або альтанок, які також мають бути задекларованими у обов’язковому порядку. Але перед цим програму мають допрацювати.

«Ми особливо націлені на розширення будинків, такі як веранди. Але ми повинні бути впевнені, що програмне забезпечення може знаходити будівлі з великою площею, а не будки для собак чи дитячі будиночки», — каже заступник генерального директора з питань бюджетних коштів Антуан Маньян.

Раніше Заборона розповідала про створений у Китаї перший у світі штучний інтелект з навичками прокурора, який вміє висувати звинувачення. Розробники заявляють, що машина точна на 97%,

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій